'Ortağımızı aradık kendisine ulaşamadık'

1 Kasım 2006'da Radikal'de yayımlanan 'Seri cinayetin ortak noktası Yimpaş mı?' başlıklı habere düzeltme gönderen Yimpaş, haberin gerçeği yansıtmadığını savundu.

İSTANBUL - 1 Kasım 2006'da Radikal'de yayımlanan 'Seri cinayetin ortak noktası Yimpaş mı?' başlıklı habere düzeltme gönderen Yimpaş, haberin gerçeği yansıtmadığını savundu. Avukat Süleyman Yılmaz imzasıyla gönderilen düzeltmede şu görüşlere yer verildi:
"Almanya'da öldürülen maktuller arasında tek ortak noktanın Yimpaş ortakları olduğu yazılmaktadır. Bu haber üzerine yapılan araştırmada öldürüldükleri belirtilen, Abdurrahim Özdoğru Süleyman Turşucu, Halil Kılıç, Thedoros Boulgerdier'in yurtdışında yerleşik şirket ortağı olmadığı, Enver Şimşek ve İsmail Yaşar isimli iki ortak bulunduğu, ancak bu kişilerin yaşlarının birbirini tutmadığı anlaşılmıştır. İsmail Yaşar isimli ortakla yapılan telefon görüşmesinde hayatta olduğu öğrenildi. Enver Şimşek isimli ortağımıza ise telefonla ulaşmak mümkün olmadığından sağ veya ölü olmadığı tespit edilememiştir. Şirket ortağı dahi olmayan kişilerin şirket ortağı gibi gösterilmesi, halen hayatta olan kişinin cinayete kurban gittiği şeklinde haber yapılması ve bu olmayan cinayetlerin fail veya azmettiricisinin Yimpaş olduğu şeklindeki haber gerçeklere aykırıdır. Bu tekzip metninin yayımlanmasını talep ediyoruz."