Otellere paskalya akını

İstanbul son 10 yılın en dolu mart ayını tamamlamak üzere. Özellikle paskalya nedeniyle İstanbul'daki oteller, Yunan ve Hollandalı turistlerin akınına uğradı.

İSTANBUL - İstanbul son 10 yılın en dolu mart ayını tamamlamak üzere. Özellikle paskalya nedeniyle İstanbul'daki oteller, Yunan ve Hollandalı turistlerin akınına uğradı. İstanbul'daki otellerin dolması nedeniyle turizm acentelerinin müşterilerini Bursa, Kocaeli, Tekirdağ gibi çevre illerdeki otellere gönderdiği belirtildi.
Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, "İstanbul'daki oteller her sene mart ayını yüksek doluluklarla geçirirlerdi. Ancak bu yıl şubat ve mart aylarında otellerde ciddi bir doluluk yaşandı. İstanbul otellerinde yer olmayınca, Kilyos, Bursa, Tekirdağ, Kocaeli gibi yakın illerimizdeki oteller de dolmaya başladı" diye konuştu.
İstanbul Kervansaray Oteli Genel Müdürü Ekrem Kızılay da "İstanbul'da iyi bir sezon yaşıyoruz. Bu ay paskalya nedeniyle Yunanlı ve Hollandalı turistlerin yanında, Uzakdoğu, Japonya ve Çin'den de yoğun bir talep alıyoruz. Nisan ayının da iyi geçeceğini görüyoruz" dedi.