Otokar'dan Avrupa'ya özel otobüs

Otokar, Avrupa için geliştirdiği dokuz metrelik yeni otobüs ailesinin ilk modelini ilk kez 21-28 Eylül arasında düzenlenecek IAA Hannover Hannover Ticari Araç Fuarı'nda vitrine çıkarıyor.

İSTANBUL - Otokar, Avrupa için geliştirdiği dokuz metrelik yeni otobüs ailesinin ilk modelini ilk kez 21-28 Eylül arasında düzenlenecek IAA Hannover Hannover Ticari Araç Fuarı'nda vitrine çıkarıyor. Otokar, fuarda ayrıca Türkiye'de Sultan markasıyla bilinen serinin yeni bir modelini de Avrupalılarla buluşturuyor.
Dünyanın önde gelen otomotiv firmalarının katıldığı fuarda Otokar, iki yeni ürününü sergileyecek. Türkiye pazarında Sultan markası olarak bilinen küçük otobüs serisini yurtdışında Navigo markasıyla satışa sunan
Otokar, IAA 2006'da 31 kişilik küçük otobüsü Navigo 160SE'yi ilk kez sergileyecek. 160 beygir motoru, ön-arka disk frenleri, ABS, ASR özellikleri bulunan Navigo 160SE'te LCD ekran, DVD player gibi ekipmanlar da isteğe bağlı olarak sunuluyor.
Otokar, ayrıca Avrupa pazarı için geliştirdiği dokuz metrelik otobüs ailesinin ilk üyesini de fuar ziyaretçileriyle buluşturacak. Otokar araştırma ve geliştirme ekibi tarafından tasarlanan otobüs, geniş iç hacmi, ergonomik sürücü paneli ve yüksek bagaj kapasitesiyle ön plana çıkıyor. Otokar, fuarda 35 kişilik yolcu kapasiteli, ön ve arkada kapılı versiyonu sergilenen yeni otobüs serisinin Avrupa'daki satışına 2007'de başlamayı ve dokuz metrelik otobüs ailesini genişletmeyi hedefliyor.