'Otomobil satışları yüzde 10 gerileyecek'

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, otomobil satışlarında bu yıl yüzde 15 gerileme olduğunu, gelecek yıl gerilemenin yüzde 10 civarında olmasını beklediklerini söyledi.

ADANA - Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, otomobil satışlarında bu yıl yüzde 15 gerileme olduğunu, gelecek yıl gerilemenin yüzde 10 civarında olmasını beklediklerini söyledi. İbrahim Aybar, Renault tarafından yürütülen 'Sokakta İlk Adımlar' projesinin tanıtımı için geldiği Adana'da, yaptığı açıklamada, bu yıl lansmanı yapılan ve Türkiye'de üretilen Clio 3 ile büyük başarı yakaladıklarını söyledi.
Clio 3'ün de katkılarıyla aralık ayında 80 bin otomobil sattık.larını belirten Aybar yıl sonu itibarıyla hedeflerinin 90 bin olduğunu açıkladı. 2007 otomobil piyasasında büyük rekabetlerin yaşanacağını öngördüklerini belirten Aybar, "sektör sürekli kendini yenilemesine rağmen, piyasadaki marka ve model sayısı da hızla artıyor. Türkiye'de 345 otomobil çeşidi piyasada satılıyor. Otomobil sektörü son derece hassas ve biz de bu hassasiyete göre 2007'ye temkinli hazırlanıyoruz" dedi.
2007 yılında Traffic, Master ve Clio 3 modellerindeki değişikliklerin yanı sıra yeni lansman tanıtımlarını da yapacaklarını belirten Aybar, sektördeki pazar paylarını artırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.