Otomobiller çiçek açtı

Yaza ilk adımları attığımız şu günlerde, otomotiv şirketleri araçlarına bakım yaptırmak isteyen müşterilerine birçok fırsat sunuyor. Şirketler düzenledikleri kampanyalarla araç sahiplerine, daha ucuz bakım fırsatı sağlarken çeşitli supriz hediyeler vaad ediyorlar.

İSTANBUL - Yaza ilk adımları attığımız şu günlerde, otomotiv şirketleri araçlarına bakım yaptırmak isteyen müşterilerine birçok fırsat sunuyor. Şirketler düzenledikleri kampanyalarla araç sahiplerine, daha ucuz bakım fırsatı sağlarken çeşitli supriz hediyeler vaad ediyorlar. Otomotiv şirketlerinin birbiri ardına düzenledikleri bakım günlerinde, mekanik işçilikten orijinal yedek parçaya, ücretsiz çekaptan motor yağına kadar yüzde 30'a varan oranlarda indirim yapılıyor. Bazı otomobil şirketlerinin kampanya şartları ise şöyle:
Tüm modelleri için 5 yıl mekanik garanti veren Hyundai'nin 16 Mayıs'ta başlayan 'Servis Yaz Kampanyası' 11 Haziran'da bitecek. Kampanyada tüm periyodik bakım parçalarında, kayışlarda, filtrelerde, klima parçalarında, bujilerde, ön ve arka frenlerde ve tüm işçiliklerde yüzde 30 indirim uygulanıyor. Ayrıca, servise gelen tüm Hyundai araçlara 20 kontrol noktasından oluşan ücretsiz check-up yapılırken tampon boya kontrolü, klima sistem kontrolü ve dış yıkama hizmetlerinden de ücret alınmıyor. Ayrıca sıcaklığı 8 saate kadar muhafaza edebilen 20 litre hacimli termo çantalara, kampanya bitiminde 200 Hyundai kullanıcısı ücretsiz sahip olma şansını elde edecek. Ücretsiz çekap 20 noktadaki kontroller dışında tamponlarda oluşan çizikler de gideriliyor. Kampanya boyunca mekanik garanti kapsamı dışındaki araçlar 25 YTL ödenerek 1 yıllık ücretsiz Hyundai Yol Yardım Hizmeti alabilecek.
Sürpriz armağan şansı
Citroen'in 15 Haziran'da bitecek 'Citroen Servis Günleri'nde mekanik işçilikte, orijinal Citroen mekanik yedek parçada ve Total anlaşmalı yetkili servislerdeki Total motor yağlarında yüzde 20 imkânı sunuyor. Citroen bu fırsatların dışında ücretsiz çekap fırsatı ve sürpriz armağanlar da kazandırıyor.
Seat sahiplerine tüm mekanik atölye işçiliği, yedek parça ve yağ alımında yüzde 20 indirim yapılan 'Servis Günleri' 18 Haziran'a kadar devam ediyor. Parçadaki yüzde 20 indirim ise filtreleri, kayışları, gergi rulmanlarını, bujileri, debriyaj baskı balata ve rulmanlarını, silecek ve silecek lastiklerini, amortisörleri, fren balatalarını ve diskleri, susturucuları ve katalizatörleri kapsıyor.
Yedek parçada iki yıl garanti
Chrysler Jeep ise 'Yaz Bakım Günleri' kampanyası ile Chrys-ler ve Jeep araç sahiplerine indirim uyguluyor. 1-18 Haziran 2005 tarihleri arasında düzenlenen kampanya ile ücretsiz çekap, tüm yedek parça ve işçiliklerde yüz de 15 indirim (boya, kaporta işçilikleri hariç), tüm Mopar orijinal yedek parçalarda 2 yıl garanti hizmeti sunuluyor. İşlem yaptıran Chrysler ve Jeep sahipleri ayrıca; Chrysler Jeep Ticaret A.Ş.'nin yeni hizmeti, 'C Plus Güvencesi' ile, cazip fiyat avantajı kazanıyor.
Nissan Türkiye'nin, 'Nissan Yaz Bakım Kampanyası '11 Haziran'da bitiyor. 1990 ve üstü tüm Nissan'ları kapsayan kampanyada periyodik bakım parçalarında yüzde 20, işçilikte yüzde 30 indirim uygulanıyor. Kampanyayla klima, fren, egzoz emisyon ayarları yağ ve sıvı seviyelerini kapsayan çekap ücretsiz yapılıyor.