'ÖTV'den cazip indirimler var

Hükümetin ÖTV indirimi bitse de otomotiv şirketleri başka isimlerle kampanyalara devam ediyor. Ekim ayı boyunca 3 bin 500 lirarlık yakıt, 6 bin lira indirim ve ÖTV teşviği kadar destek varİLKER PEHLİVANİSTANBUL - Otomotivde ÖTV’yi yüzde 37’den yüzde 27’ye düşüren indirimi hükümet bitirse de otomotivciler bitirmedi. Aradaki farkı karşılayan şirketler satışları aynı şekilde sürdürmeye çalışıyor.
30 Eylül’de biten ÖTV indiriminden sonra geçtiğimiz hafta Opel-Chevrolet, Ford, Tata, Nissan, Honda ve Volkswagen indirime devam ettiğini açıklamıştı. Bu hafta da diğer markalar farklı kampanyalarla 6 bin liraya varan indirimlere başladı. Otomotivcilerde 3 bin 635 liraya varan yakıt desteği, 6 bin lirayı aşan indirimli kampanya, ÖTV’yi karşılayan kampanya ve günde 11 liraya araç gibi fırsatlar var. Ekim ayında sona ermesi planlanan kaçırılmayacak avantajlar şöyle...

i10 20 bin 300 liraya indi
Türkiye’de 2009 yılının ilk sekiz ayında en çok tercih edilen otomobil markası olan Hyundai, eylül fırsatlarını bir ay daha uzatacak. Eylülde 1.6 litreye kadar motor hacmine sahip olan Accent Era, Getz, Matrix, i10, i20, i30 ve i30 CW modellerinde Hyundai haziran ayından beri sürdürdüğü Hyundai Yakıt Destek İndirimi uygulaması çok daha cazip koşullarla ekim ayı sonuna kadar devam ettiriyor. Bu araçlarda 1000 TL ile 3 bin 635 TL arasında değişen yakıt destek indirimi sunulurken daha büyük hacimli motorlara sahip olan Sonata ve Tucson’da 3 bin TL ve Santa Fe’de de 5 bin TL yakıt destek indirimi avantajları aynı şekilde korunuyor. Bu destekle A-segmentinin en çok satılan aracı olan i10’un fiyatı 20 bin 300 TL’ye geliyor.

Leon Style’da ÖTV indirimine devam
Doğuş Otomotiv-Seat, Leon 1.6 lt ve 1.4 lt TSI Style modellerinde ÖTV indirimi uygulamasına devam ediyor. Ekim sonuna kadar devam edecek uygulamada Leon 1.6 lt Style ve 1.4 lt TSI Style modelleri kampanyalı fiyatlarla satışa sunuluyor. Ekim ayı sonuna kadar devam edecek ve stoklarla sınırlı uygulama çerçevesinde, Leon 1.6 lt Style versiyonu 35 bin 550 TL ve turbo beslemeli motor seçeneği ile dikkat çeken 1.4 lt TSI Style versiyonu ise 38 bin 750 TL’den satışa sunuluyor. Leon Style versiyonunda alüminyum alaşım jantlar, çift yönlü otomatik klima, direksiyondan kumandalı Radyo/CD/MP3 çalar, USB ve AUX-in girişi, yolcu ve sürücü ön hava yastıkları, yan hava yastıkları ve perde hava yastıkları, Cruise Control (Hız Sabitleme Sistemi), deri direksiyon ve vites topuzu, yol bilgisayarı standart olarak sunul uyor.

Üç yıl garanti hediye
Fiat Ticari Araçlar, 6 bin TL’yi aşan indirimlerin sunulduğu kampanya kapsamında Fiat Finans desteğiyle 48 ay vadede 425 TL taksitle Fiat Fiorino veya 325 TL taksitle Fiat Doblo satın alma imkanı sağlanıyor. Fiat Ticari Araçlar, ekim ayı boyunca Fiat Fiorino model ailesini 19 bin 170 TL, Fiat Doblo ailesini 19 bin 610 TL, Fiat Scudo model ailesini 33 bin 370 TL, Fiat Ducato model ailesini ise 35 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla sunuyor. Fiat Fiorino ve Fiat Doblo alan tüm müşterilere,
3 yıl/150 bin km garanti hediye ediliyor.

Günde 11.11 liraya
Anadolu Grubu güvencesiyle geçen yıl satışa sunulan Geely modellerine ekim ayı boyunca günde 11.11 TL’den başlayan fiyatlarla ulaşmak mümkün. Ara ödemenin olmadığı kampanyada takas desteği dahil aracın yüzde 75’inin kredilendirilmesi durumunda 72 aya kadar vade sunuluyor. Geely Echo’da ABS, çift hava yastığı, elektrikli ön ve arka camlar, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, klima, alaşımlı jantlar, merkezi kilit ve Radyo CD çalar standart.

Ticaride ekim fırsatı
Renault, ekim ayında ticari araç müşterisine cazip avantajlar sunuyor. Tüketiciler, 31 Ekim’e kadar Yeni Kangoo Multix ve Yeni Kangoo Express modellerine 1500TL indirim ile sahip olma fırsatı buluyor.
Renault’nun Master Panelvan modelinde ise 35 bin 300TL’den başlayan fiyatlar ve ayda 489 TL taksit olanağı bulunuyor. Ayrıca Master ve Trafic modellerinde (15000, 30000 ve 45.000 kilometre bakımları) ilk üç periyodik bakım hediye kampanyası devam ediyor. Renault’da ayrıca 14 Kasım’a kadar 4 yaş üzeri araçlarda servis kampanyası var.

bigPara.com