Oyak'ın tamamı vitrine çıkıyor

Oyak Grubu'nun bankası Oyak Bank'ın tamamını satmaya hazır olduğu öne sürülüyor. Hisse alım ve satımı için bu yıl Morgan Stanley'e yetki veren Oyak Grubu mayıs ayında yaptığı açıklamada...

İSTANBUL - Oyak Grubu'nun bankası Oyak Bank'ın tamamını satmaya hazır olduğu öne sürülüyor. Hisse alım ve satımı için bu yıl Morgan Stanley'e yetki veren Oyak Grubu mayıs ayında yaptığı açıklamada, bankanın yüzde 50 hissesinin satışı için ağustos ayından itibaren yabancılarla görüşebileceklerini belirtmişti.
Ancak bankacılar, yatırımcıların hâkim hissedar olmadıkları durumda bankayı almaya çok hevesli olmayabileceklerini söylüyor. Adının açıklanmasını istemeyen bir bankacılık kaynağı, "Oyak Grubu, şu anda bankanın tamamını satabileceklerine dair net mesajlar veriyor" dedi.
Değeri 2-2.5 milyar dolar
Bir bankacı ise grubun 2-2.5 milyar dolara bankanın tamamını satabileceğini ve elde edeceği kaynağı ise Erdemir'in taksit ödemelerinde kullanılabileceğini vurguladı. Oyak Bank'la Deutschebank, Societe Generale, Banca Intesa, Citibank, Standart Chartered, Yunan Pireaus Bank, Rus Alpha Bank ve Rabobank'ın ilgilendiği ifade edilmişti.
(Reuters/ Radikal)