OYPA mağazası Migros olacak

Ordu Yardımlaşma Kurumu'nun (OYAK) geçtiğimiz aylarda kârlı olmadığı gerekçesiyle faaliyetlerini durdurma kararı aldığı Oyak Büyük Mağazacılık Ticaret A.Ş.'nin (OYPA) Türkiye genelindeki 11 mağazası, Migros olarak hizmete girecek.

İSTANBUL - Ordu Yardımlaşma Kurumu'nun (OYAK) geçtiğimiz aylarda kârlı olmadığı gerekçesiyle faaliyetlerini durdurma kararı aldığı Oyak Büyük Mağazacılık Ticaret A.Ş.'nin (OYPA) Türkiye genelindeki 11 mağazası, Migros olarak hizmete girecek. OYPA mağazalarının kapanması konusunda görüşmelerini sonuçlandıran Migros'un, OYPA'nın 11 mağazasını en geç 1 ay içinde yeniden müşterileri ile Migros olarak buluşturacağı açıklandı. Migros adıyla faaliyet gösterecek olan 11 OYPA mağazası İstanbul'da Yeni Levent ve Göztepe'de Ankara'da Tandoğan, Yeni Mahalle, Çankaya, Yıldız ve Küçük Esat'ta, İzmir'de Üçkuyular ve Gölcük'te ayrıca Erzincan ve Kars'ta bulunuyor. Halen yurtiçinde 156 Migros ve 260 Şok mağazası, yurtdışında da 24 Ramstore ile toplam 440 mağazada hizmet veren Migros, 2003 yılına yeni yatırımlarla hızlı girdi. Türkiye'de 7 coğrafi bölgede toplam 35 ilde mağazalarıyla hizmet veren Migros, önümüzdeki ay açılacak marketlerle ilk defa Kars ve Erzincan'da da tüketicileriyle buluşacak. 11 yeni mağaza ile Migros'un net satış alanı da 11 bin 500 metrekare artacak.
Yatırımlar sürüyor
Bu arada Migros'un Levent, Etiler, Ataşehir gibi stratejik bölgelerde yeni yatırımları hızla devam ediyor. Böylece ilk üç ayda 11 mağazaya ilave olarak yepyeni üç Migros'un da tamamlanarak 14 mağazanın hizmete girmesi planlanıyor. Bu arada iki Migros'un da inşaatı sürüyor. Migros'un Metro City Alışveriş Merkezi içinde inşaatı süren MMM Migros mağazası, 4 bin 200 metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek. Migros Teşvikiye'de de bugün yeni mağazasının açılışını gerçekleştiriyor. Mart başında Ankara'da da M Migros Beysukent hizmete girecek. Bu arada kuruluş yurtdışında da boş durmuyor. Rusya'da bu yılın ilk çeyreğinde altı yeni mağaza açılacak. Geçen ay Moskova'da Zelenograd Ramstore faaliyete geçerken, Ramstore Sibirya 27 Şubat'ta hizmete girecek. Yurtiçinde mağaza atağını hızla sürdüren Migros, ilk çeyrekte Rusya'da da toplam altı yeni mağaza açacak.
Migros yeni yatırımlarla satış alanını 30 bin metrekare artıracak. 2003'e dolar bazında ciroda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 satış ve yüzde 5 müşteri artışı ile giren kuruluş, 2002 yılını 1 milyar doların
üzerinde ciroyla kapatmıştı.