OYPA yenileniyor

Yaklaşık 40 yıldan bu yana perakende sektöründe faaliyet gösteren OYPA Oyak Büyük Mağazacılık, yeni yönetimle...

İSTANBUL - Yaklaşık 40 yıldan bu yana perakende sektöründe faaliyet gösteren OYPA Oyak Büyük Mağazacılık, yeni yönetimle birlikte değişim hamlesi de başlattı. Marttan itibaren genel müdürlük görevinin yürüten Dinç Kızıldemir, yardımcıları Cengiz Genç ve Mete Türkoğlu ile birlikte yenilenen Levent mağazasının açılışına katıldı.
Türkiye'de 17 ayrı merkezde 25 mağaza ile faaliyet gösterdiklerini söyleyen OYPA Genel Müdürü Dinç Kızıldemir, yeniden yapılanma kapsamında bir ayda üç mağazayı yenilediklerini açıkladı.
Toplam 65 bin 822 metrekarelik alanda faaliyet gösteren OYPA'da 25 bin çeşit ürün bulunduğunu dile getiren Kızıldemir, krize rağmen yapılan yatırımların OYAK Grubu'nun gücünü gösterdiğini belirtti. Orta vadede Türkiye'nin marketi olmayı amaçladıklarını
belirten Dinç Kızıldemir, süpermarket sektöründe ilk üçe girmeyi ve Anadolu'da mağazalar açmayı hedeflediklerini açıkladı.
Tüketiciye en uygun fiyata rahat ve güvenli alışveriş imkânı sunmayı istediklerini ifade eden Kızıldemir, "Yeniden yapılanma süreci tamamlandıktan sonra ortaklık, halka ve yurt dışına açılma gibi ekonomik aktiviteleri düşüneceğiz" diye konuştu.
1.2 milyon müşterisi var
OYPA mağazalarından geçen yıl 1 milyon 250 bin kişi alışveriş yaptı. Bu yıl alışveriş eden kişi sayısının arttığını ama sepet ortalamasının düştüğünü belirten Genel Müdür Dinç Kızıldemir, 2001'in ilk dört ayında 28 trilyon lira satış yapan OYPA'nın 2001 yılı ciro hedefini 100 trilyon lira olarak açıkladı. Kızıldemir, OYPA'nın geçen yıl 64 trilyon 261 milyar lira satış yaptığını vurguladı.
Tüketicilere uygun fiyatlı ürün sunmayı misyon edindiklerini söyleyen Kızıldemir, OYPA Gülen Kart ile mağazalarda periyodik olarak değişen ve 'Gülen Ürün' olarak adlandırılan ürünleri yüzde 30 indirimli olarak sattıklarını anlattı. Dinç Kızıldemir,
önümüzdeki günlerde yine grup şirketlerinden biri olan Sümerbank ile ortak çalışmalar yapabileceklerinin altını çizdi.