Özak: Başlayan proje mutlaka biter

Özak: Başlayan proje mutlaka biter
Özak: Başlayan proje mutlaka biter

Galatasaray?ın stadının yer aldığı Seyrantepe?deki inşaat yaklaşık bir aydır faaliyette değil.

KOCAELİ - Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, “(Galatasaray’ın Seyrantepe projesiyle ilgili) Galatasaray Kulübü, TOKİ ve sayın Başbakanımız bir formül bulmaya çalışıyor. Başlamış proje mutlaka biter” dedi.
Özak, bir gazetecinin, TOKİ’nin, Galatasaray’ın Seyrantepe projesiyle ilgili yüklenici firmaya ihtarname çektiğini hatırlatması ve gelinen süreci değerlendirmesini istemesi üzerine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sporcu ve futbolcu geçmişi olmasının da etkisiyle statların Avrupa standartlarına getirilmesini amaçladıklarını söyledi. Bu konuyla ilgili ilk çalışmayı Kayseri’de yaptıklarını dile getiren Özak, ikinci örneklerinin Trabzon, Bursa, Konya, Antalya’da olabileceğini, Antalya’daki projenin plan iptali nedeniyle duraksadığını kaydetti.
 “Biz, daha modern statlarda, daha çağdaş şartlarda vatandaşlarımızın müsabaka izlemesini ve müsabaka yapılmasını istiyoruz” diyen Özak, şu bilgileri verdi: “Ali Sami Yen Stadı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün, bu stadı vererek, yeni bir modelle TOKİ’nin de önderliğinde stat yapılması istendi. Hem Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, hem de TOKİ kazanacaktı, Galatasaray da bu stadı kullanacaktı. Orada bir garantörlük ve kefalet sorunu var. Böyle bir sorun çıkınca TOKİ’nin kuruluş yasası gereği bu sorunun çözümü gerekti. TOKİ’nin ihtarname çekip çekmediğini bilmiyorum ama bu sorunu hep beraber çözmeye çalışıyoruz. Galatasaray Kulübü, TOKİ ve sayın Başbakanımız bir formül bulmaya çalışıyor. Başlamış proje mutlaka biter.” (aa)