Özak'tan garantili hisse

Özak'tan garantili hisse
Özak'tan garantili hisse
Dolce&Gabbana, Ferre, Calvin Klein, Guess ve Armani gibi moda devlerine tasarım ve üretim yapan Özak Global Holding, turizm ve gayrimenkul sektöründeki yatırımlarını hızlandırıyor.
Haber: DİLEK KÖSEDAĞI / Arşivi

Grup bünyesindeki Özak GYO, şubat ayında Türkiye ve dünyada ilk kez uygulanacak fiyat garantisiyle halka arz edilecek. Fiyat garantili satışla hisse alan yatırımcı, fiyat düşse de 3 ayın sonunda isterse hissesini aldığı fiyattan Özak’a iade edebilecek. Yüzde 25’i halka açılacak olan Özak Grubu, İstanbul , Didim ve Demre’de konut, işyeri ve otel yatırımı yapacak.
Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanvekili olan Ahmet Akbalık, 2012 yılının ilk halka arzını kendilerinin yapacağını söyledi. Akbalık, toplam varlık değeri 740 milyon lira olan Özak GYO’nun yeni yatırımlarla 1 yıl içinde yüzde 30 büyüyeceğini belirtti.
Bu yıl için beklenen durgunluğun Avrupa ’yı etkileyeceğini, Türkiye’nin ise büyümeye devam edeceğini söyleyen Akbalık, “Yılın ilk halka arzıyla büyümeye olan güvenimizi de göstermek istiyoruz. Piyasadaki mevcut olumsuz havayı dağıtacağız” dedi. 

Bayrampaşa’ya 200 milyon dolar 
Piyasa koşullarının iyi olmadığını ancak değişeceğini savunan Akbalık “Halka arz fiyatı şubatta belli olacak. Şu an görüşmeleri yapıyoruz. Fiyattaki ıskonto oranının bu kadar olacağını düşünmüyorduk. Bu zor bir koridor. Buradan nasıl geçeriz, düşünüyoruz” dedi.
Akbalık en büyük varlıklarının Antalya Belek’teki Ela Quality Resort olduğunu anlattı. Özak GYO, halka arz sonrası ilk yatırımını Bayrampaşa’da Carrefour ve Ora AVM’ye komşu olan 33 bin metrekarelik arazisinde gerçekleştirecek. Konut sektörünün tekrar şehir içine doğru kaymaya başladığını düşünen şirket, bu bölgeye konut ve ticari karma proje yapacak. Projenin maliyeti ise 200 milyon dolar olacak. Özak GYO İstanbul’daki ikinci projesini ise Mahmutbey’de 7 bin metrekarelik arsasında hayata geçirecek. Bu arsa üzerine de 20 bin metrekarelik merkezi inşa edilecek.

bigPara.com