Özel bankacılıkta en iyi Akbank

Akbank Private Banking'in, uluslararası finans dergisi Euromoney tarafından, özel bankacılık alanında Türkiye'nin en iyisi seçildi.

İSTANBUL - Akbank Private Banking'in, uluslararası finans dergisi Euromoney tarafından, özel bankacılık alanında Türkiye'nin en iyisi seçildi. Akbank açıklamasında, Euromoney'in üçüncü kez düzenlediği özel bankacılık anketinde, Türkiye kategorisinde, Akbank Private Banking'in, yönetilen varlık, kârlılık, şube sayısı, ürün yelpazesi, hizmet kalitesi alanlarındaki performansından dolayı birinci seçildiği aktarılarak şöyle denildi: "Müşterilere özel yatırım stratejileri geliştirerek, sadece Türkiye'deki değil uluslararası piyasalardaki olanakların da değerlendirilmesi bu seçimde önemli rol oynadı. Küresel, bölgesel ve ülke kategorisinde düzenlenen ankette 21 bin katılımcının tercihi etkili oldu."
Akbank, Private Banking 200 bin doların üzerinde tasarrufu olanlar için kişiye özel alternatifler sunuyor. 2005 sonu itibarıyla Akbank Private Banking'in tarafından yönetilen kaynağın, bir yıl öncesine göre yüzde 54'lük artışla 5.6 milyara ulaştığı açıklandı.