Özel sektörden motokurye eğitimi: "Güvenli Sürüş Gibisi Yok"

Özel sektörden motokurye eğitimi: "Güvenli Sürüş Gibisi Yok"
Özel sektörden motokurye eğitimi: "Güvenli Sürüş Gibisi Yok"

McDonald s Türkiye Genel Müdürü Dilek Dölek 'Altın Elbiseli Adam' ile birlikte

Sık sık üzücü trafik kazalarıyla gündeme gelen motokuryelerin eğitimiyle ilgili olarak özel sektörden önemli bir adım geldi.

RADİKAL – Başta İstanbul olmak üzere büyük kentlerin yoğun trafiğinde motosikletle dağıtım yapan kuryelerin karıştığı kazalara çok sık rastlanıyor. Motokuryelerin genellikle ‘mağdur’ olarak yer aldıkları bu kazalar üzücü can kayıpları ve yaralanmalarla sonuçlanıyor.

Büyük şirketler yollardaki kuryelere dikkat çekmek ve bu gidişe dur demek için kolları sıvadı.

Hazır yemek sektöründeki McDonald’s da AloServis motosiklet sürücülerine yönelik ‘Güvenli Sürüş Gibisi Yok’ başlıklı bir eğitim çalışması başlattı. Çalışma kapsamında, motor severler arasında tanınan ve sevilen Motosiklet ve Model Araç Uzmanı ‘Altın Elbiseli Adam’ ile birlikte güvenli sürüş tekniklerini anlatan bir kitapçık ve film hazırlandı.

Konuyla ilgili olarak konuşan McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Dilek Dölek, AloServis çalışanlarının en önemli önceliğinin trafik kurallarına titizlikle uymaları ve başta kendileri olmak üzere trafikteki herkesin can güvenliğini gözetmeleri olduğunu belirtti. Türkiye’de motosiklet kazalarının azalmasına vesile olmak için yola çıktıklarını ifade eden Dölek şöyle devam etti: “Örnek gösterilen bir ekiple çalışıyor olmak bizim için her zaman bir gurur kaynağı oldu. ‘Güvenli Sürüş Gibisi Yok’ çalışmasına imza atmamızın sebebi, sürücülerimizin bu konudaki duyarlılığını sürdürmenin yanı sıra sektöre ve trafikteki tüm sürücülere de örnek olmak”

Dölek, standartlarından ödün vermeden siparişleri doğru ve zamanında teslim edip müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmak istediklerini belirterek “Müşteri memnuniyeti işimizin önemli bir kısmını oluşturmakla birlikte insan sağlığı ve can güvenliği konusundaki hassasiyetimizle kıyaslanamaz” dedi.   

Altın Elbiseli Adam ise McDonald’s’ın "Güvenli Sürüş Gibisi Yok” çalışması ile ilgili olarak şu sözleri kaydetti: “Eve servis konusunda bu kadar geniş bir filoya sahip bir firmanın, personelinin güvenliğini ve çalışma şartlarını iyileştirmek için çalışması ülkemiz için çok sevindirici bir gelişme. Umarız sektördeki tüm firmalara örnek olur.”

 

bigPara.com