Özelleştirilen Galleria küllerinden doğdu

Ataköy'de otel, yat limanı ve Galleria Alışveriş Merkezi'nden oluşan kompleksi 120 milyon dolara Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan (ÖİB) alan Dati Holding, burayı turizm merkezi haline getirmek istiyor.
Haber: SATFİYE YUVA KİREÇCİ / Arşivi

İSTANBUL - Ataköy'de otel, yat limanı ve Galleria Alışveriş Merkezi'nden oluşan kompleksi 120 milyon dolara Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan (ÖİB) alan Dati Holding, burayı turizm merkezi haline getirmek istiyor.
Gerekli izinleri almaları halinde buraya iki otel daha yapacaklarını ve mevcut oteli yenileyeceklerini belirten Galleria Genel Müdürü Hasan Ardıç, Ataköy Marina'yı geliştirip bir de cruise limanı yapmayı planladıklarını söyledi. İkinci otelin Regatta'nın bulunduğu yere inşa edileceğini, üçüncü otelinse Holiday Inn'in arkasında bulunan yerde yapılacağını ifade eden Ardıç bu yatırımların beş yıl içerisinde hayata geçeceğini sözlerine ekledi.
Bu arada Dati Holding tarafından 2005 yılında Ataköy Marina ile birlikte ÖİB'den alınan Galleria iki yılda adeta küllerinden yeniden doğdu. Güvenliğinden dekorasyonuna kadar her şeyi yenilenen merkezin bu sayede hem ziyaretçi sayısı hem de kira geliri arttı. Ardıç, "Bir ay içerisinde hafta içi günlük ziyaretçi sayısını 25 bine, hafta sonuysa 45 bine çıkardık. Ancak bizim için ziyaretçi sayısından daha önemli bir şey var. O da gelen kişilerin müşteri olarak Galleria'dan çıkması. Bunu da başardığımıza inanıyoruz" dedi.
Alışveriş merkezinde 163 mağaza bulunduğunu, 80 mağazanın da sırada olduğunu belirten Ardıç, "Talebe cevap verebilmek için alt katta daha çok ofis olarak kullanılan yeri de mağazaların hizmetine sunacağız" diye konuştu.