Öztekin de kredili mevduat mağduru

Öztekin de kredili mevduat mağduru
Öztekin de kredili mevduat mağduru

BDDK Başkanı Mukim Öztekin, sektörün k rının bu yıl 23 milyar TL olacağını söyledi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Mukim Öztekin, kredi kartları ile ilgili sorunların farkında olduklarını ve çözme gayreti içinde olacaklarını söyledi. Öztekin, aidatlar konusunda standart...
Haber: NEŞE KARANFİL / Arşivi

ANKARA -  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Mukim Öztekin, kredi kartları ile ilgili sorunların farkında olduklarını ve çözme gayreti içinde olacaklarını söyledi. Öztekin, aidatlar konusunda standart olmadığını vurgulayarak, “Bankacıların lehine konuştuğumu da zannetmeyin, ama bu işin bir bedeli var. Ben kredi kartı alıyorum, yüksek aidatlıysa almıyorum ya da itirazımı yapıyorum ve ödemiyorum” dedi. Öztekin, belki BDDK’da ayrı bir tüketici hakları için daire kuracaklarını, bankaların hakem heyetinin de daha etkin çalışması için çalışma yapacaklarını ifade etti. Öztekin, kendilerine ulaşan en önemli şikâyetlerden birinin kredili mevduat hesabı ve kredi kartı aidatları olduğunu belirterek, bu konuyu bir standarda kavuşturmak istediklerini dile getirdi. 

Başkan % 5,75 faiz ödedi
İlk aşamada tüketiciden yazılı talimat alınmadan bireysel hizmet sözleşmesine dayanak mevduat hesabı, özellikle kredili mevduat hesabı açılmasını önleyeceklerini ifade eden Öztekin, bu konunun kredi kartı aidatı konusundan daha önemli olduğunu kaydetti. BDDK Başkanı, “Kendim bile yaşadım, yüzde 5,75 faiz ödedim. Haberim yok, kredili mevduat hesabı açmışlar. Bir bayram tatiline rastlamış, orada kredi kartıma tam ödeme talimatı vermişim, ödemeyi de unutmuşum. Bir baktım 5,75 faiz” diye konuştu. “Faizi ödediniz mi” şeklindeki sorular üzerine Öztekin, “Küçük bir rakam olduğu için ödedim” dedi.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  BDDK

  ,

  Ankara

  ,

  Daire

  ,

  Kredi Kartı

  ,

  Kredi

  ,

  faiz

  ,

  başkan

  ,

  hakem

  ,

  hizmet