Pak Tavuk, Mudurnu'nun isim hakkından sonra tesisini de alıyor

Pak Tavuk, Mudurnu'nun isim hakkından sonra tesisini de alıyor
Pak Tavuk, Mudurnu'nun isim hakkından sonra tesisini de alıyor

Mudurnu Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Daştan, tesise yatırım yapacaklarını söyledi.

Pak Tavuk, Mudurnu'nun isim hakkından sonra tesislerini de satın almak için harekete geçti. Satın alma işlemi tamamlandığında ilçede 900 kişiye iş yaratılmış olacak

İSTANBUL - Pak Tavuk, Mudurnu’nun isim hakkından sonra şimdi de tesislerini satın alıyor. Mudurnu’dan yapılan açıklamada, Pak Tavuk’un, Mudurnu Piliç isim hakkı ve markasının ardından Mudurnu’daki tavukçuluk üretim tesislerinden kesimhane, yem fabrikası ve kuluçkahaneyi satın almak üzere bu taşınmazların sahibi Kılıç Deniz Ürünleri Üretim İhracat İthalat ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç ile anlaştığı bildirildi.
Açıklamada, satın almanın, Rekabet Kurumu’nun onayını müteakiben gerçekleşeceği kaydedildi. Mudurnu Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Daştan, satın alma ile Mudurnu ilçesinin simgesi, halkın geçim kaynağı olan Mudurnu Tavuk üretim tesislerinin yeniden hayat bulacağını, vatandaşa açılan iş kapısıyla göçün yeniden tersine döneceğini ve bölge ekonomisinin canlanacağını belirtti.
Taşınmazların sahibi Kılıç Deniz Ürünleri Üretim İhracat İthalat ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç ile fiyat ve ödeme konusunda mutabık kaldıklarını ve kanuni formalitelerin tamamlanmasını beklediklerini bildiren Daştan, şunları söyledi.

2010’da üretime başlayacak
“Satın alma işlemi gerçekleştikten sonra tesislerin bakımını yapıp 2010 başında devreye almayı planlıyoruz. Böylece 550 doğrudan, 350 dolaylı olmak üzere toplam 900 kişiye iş imkanı sağlayacağız. Tesislerin yeniden hayata geçmesiyle Mudurnu’dan göçü durdurup birkaç yıl sonra tesisleri daha da büyüterek Mudurnu’ya geri dönüş sürecini başlatacağız. Aralık 2008’den sonra ekonomisi durma noktasına gelen bu ilçeyi yeniden canlandıracağız.” (Radikal)