Pakistan işbirliği önerdi

Pakistan Başbakanı Şevket Aziz, yerli ve yabancı yatırımcılar arasında herhangi bir ayrım gözetmediklerini ve herkese açık olduklarını belirterek, Türkiye ile özellikle otomotiv ve inşaat alanlarında işbirliği yapabileceklerini söyledi.

İSTANBUL - Pakistan Başbakanı Şevket Aziz, yerli ve yabancı yatırımcılar arasında herhangi bir ayrım gözetmediklerini ve herkese açık olduklarını belirterek, Türkiye ile özellikle otomotiv ve inşaat alanlarında işbirliği yapabileceklerini söyledi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesindeki Türk-Pakistan İş Konseyi tarafından düzenlenen çalışma toplantısına katılan Aziz, Türkiye-Pakistan arasındaki ticaret hacminin yaklaşık 400 milyon dolar olduğuna işaret ederek, bu rakamın en az 1 milyar dolara çıkarılması gerektiğini vurguladı. Aziz, "Otomotiv ve inşaat alanlarında işbirliği yapabiliriz. Otomotiv sanayisinde yedek parça konusunda çalışmalar olabilir. Pakistan'da köprü, baraj, havalimanı gibi altyapı ihtiyaçları ile üç, dört ve beş yıldızlı otel ihtiyacından dolayı inşaat sektöründe de Türk yatırımcılar için çok büyük olanaklar var. Gıdada da yatırım yapabilirsiniz" dedi.