Paradan para kazanma tüm hızla sürüyor

Paradan para kazanma tüm hızla sürüyor
Paradan para kazanma tüm hızla sürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , ekonomideki iyi ve kötüleri net bir şekilde ortaya koymak gerektiğini belirterek AK Parti hükümetinin Türkiye’yi 2023’te ilk 10 ekonomi içine taşıyacak politika üretmekten aciz olduğunu açıkladı. Kılıçdaroğlu, “Tam tersine ilk 20 ekonominin dışına çıkabiliriz” dedi.
Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Buluşmaları’nda konuşan Kılıçdaroğlu, ekonominin çok önemli olduğunu, birey, aile ve toplumun kaderlerini belirlediğini belirterek, buna rağmen Türkiye’de ekonominin ön plana çıkmadığını belirtti.

Yüzde 46 kâr nerede var
Hükümetin izlediği ekonomi politikasının kriz döneminde Kemal Derviş ve arkadaşlarının ekonomiyi krizden çıkarmak için uyguladığı politika olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Aynı politika devam ediyor. O dönem finans kesiminde büyük sorunlar vardı. Bugün ekonominin en güçlü kesimi finans kesimi. Ama politika hiç değişmedi. Paradan para kazanma dönemi bütün hızıyla devam ediyor. Bu yılın başında bir yabancı 1 milyon dolar para getirip İMKB’de banka senetlerine yatırırsa 10. ayın sonunda 463 milyon dolar kazanıyor.Yüzde 46 kâr” dedi.
Kılıçdaroğlu, CHP-İş Bankası ilişkisi sorularına ise “İş Bankası’ndan CHP beş kuruş para almaz, alamaz zaten” dedi.

bigPara.com