Patron açık konuştu: Aptal yolcular para ödemeye mahkum

Patron açık konuştu: Aptal yolcular para ödemeye mahkum
Patron açık konuştu: Aptal yolcular para ödemeye mahkum
Ucuz biletleriyle ünlü İngiliz havayolu şirketi Ryanair'in CEO'su Michael O'Leary, biniş kartlarının çıktısını almadıkları için hava alanında para ödemek zorunda kalan yolcuları "aptallar" olarak tanımladı.

O'Leary'nin bu açıklaması, Suzy McLeod adlı bir yolcunun İngiltere 'den İspanya'ya gitmek için uçuş kartlarını evde unutmasından dolayı havaalanına uçağa binmek için 300 euro ödemesinin ardından, kendi Facebook hesabında bu konu hakkında şikayet edip, yüzbinlerce kişi tarafından destek görmesinden sonra geldi.

Ryanair CEO'su, "Bence Mrs. McLeod, aptal olduğu için kişi başı 60 euro ödemeli" diye konuştu.

Ryainair, ucuz bilet imkanı sunduğundan, yolcularının biletlerini ve oturacakları koltukları önceden internet üzerinden seçmelerini istiyor. Havaalanına biniş kartlarıyla gelmeyen yolcular ise para ödemek zorunda kalıyor.

McLeod, beş kişilik ailesine uçuş kartı almak için kişi başı 60 euro ödemişti.

McLeod Facebook hesabında, "Daha önce internet üzerinden check-in yaptım ama Ryanair benden kişi başına 60 euro istedi. Sadece bir kağıt almak için 300 euro ödedim. Eğer bunun adaletsiz olduğunu düşünüyorsanız, yazdığım şeyi beğenin" diye yazdı. Yaklaşık 500 binden fazla kişi ise bu iletiyi beğenerek, McLeod'u destekledi.


"APTALLAR"


İrlanda merkezli bir gazeteye konuşan O'Leary bütün bunlara ek olarak, "Ben sadece ona aptal demiyorum, bizim ücret politikamızı eleştiren herkese aptal diyorum" diye konuştu.  O'Leary, "Bizim politikamız böyle. Bu durumdan memnun olmayanlar s.......n gitsin" dedi.  Ryanair'in sivri diliyle ünlü CEO'su O'Leary'nin bu sözleri çok tepki görmedi.  CNBC kanalının sunucularından Phil LeBeau, "O'Leary sivri dili ve kelime oyunlarıyla ünlüdür" dedi.  (Hurriyet.com.tr)

bigPara.com