Perakende Günleri'nden kızlara destek

Perakende sektörünü buluşturan ve bu yıl beşincisi düzenlenen 'İstanbul Perakende Fuarı 2005'te yapılacak 'Özel Açık Artırma'da aralarında Vitali Hakko'nun iş gömleği...

İSTANBUL - Perakende sektörünü buluşturan ve bu yıl beşincisi düzenlenen 'İstanbul Perakende Fuarı 2005'te yapılacak 'Özel Açık Artırma'da aralarında Vitali Hakko'nun iş gömleği, Cem Boyner'in kendi çektiği bir sualtı fotoğrafı ve Milli Takım oyuncularının imzaladığı futbol topunun da yer aldığı ilgi çekici eşyalar satışa çıkarılacak. Elde edilecek gelir, Milliyet gazetesinin 'Baba Beni Okula Gönder' kampanyası kapsamında Anadolu'daki yurtlara ve öğrencilere gönderilecek.
23-24 Kasım 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 'Perakende Günleri'nde geçtiğimiz yıl ilk kez yapılan ve katılımcılardan büyük ilgi gören özel açık artırma, bu yıl da sektör kuruluşlarının ve kişilerin bağışladığı ürünlerle yineleniyor.
Verilen bilgiye göre açık artırmanın geliri, Anadolu'daki 17 öğrenci yurduna ve burs alan öğrencilere kitap olarak bağışlanacak.
Teknoloji sergisi
Açık artırmaya konu olacak ürünler arasında Vitali Hakko'nun iş hayatına başladığı ilk günden itibaren vazgeçmediği ve Vakko'nun sembolü olan beyaz iş gömleği ve imzalı 'Hayatım Vakko' kitabı, Mustafa Taviloğlu'nun 15 yıllık uğurlu balıkçı şapkası, Cem Boyner'in objektifinden bir sualtı fotoğrafı, Nike'tan Milli Takım futbolcuları tarafından imzalanmış futbol topu, Fenerbahçeli Anelka'nın imzalı forması, Galatasaraylı futbolcuların imzaladığı Hakan Şükür'ün forması, Beşiktaş'lı futbolcular tarafından imzalanmış forma da bulunuyor. 'İstanbul Perakende Fuarı'nda mağaza, market ve alışveriş merkezleri için gerekli tüm ekipman, donanım ve hizmetler tek çatı altında yer alıyor. Geleceğin mağaza teknolojilerinin yer aldığı konsept, New York, Paris ve Düsseldorf'tan sonra İstanbul'da da sergilenecek. Standda, Kişisel Alışveriş Yardımcısı, Akıllı Soğutucular, Akıllı Aynalar, Akıllı Raflar, RFID'li Teraziler, Her Yerde Hazır Ekranlar, Akıllı Giyinme Odaları, Akıllı Tekerlekli Arabalar, Bilgi Terminali ve Akıllı Teraziler gibi ilgi çekici bölümler yer alacak.
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki Perakende Günleri, 5. Uluslararası İstanbul Perakende Konferansı, İstanbul Perakende Fuarı 2005 ve 2005 Perakende Güneşi Ödülleri'nden oluşuyor. Fuarda gerçekleştirilecek konferansta yer alan konu başlıkları ve pek çok ünlü ismi barındıran konuşmacılar arasında öne çıkanlar şöyle: 'Marka olmak, Versace olmak', Versace Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Santo Versace; 'İkea Türkiye'de neleri değiştirecek' İkea Dünya Başkanı Hans Skalin; 'İcranın Gücü' Boyner Holding murahhas üyesi Cem Boyner; 'Sürprizlerle dolu alışveriş merkezleri', MDC Turmall Başkan Yardımcısı; 'Nasıl satın alınırsınız, nasıl satın alırsınız?', Deloitte sorumlu ortağı Anthony Wilson; 'Vade, iskonto, taksit çok mu yaşasın?', Euro RSCG Türkiye İletişim ve Reklam Şirketi Başkanı Levent Erden.