Perakendeci dümeni Batı'dan Doğu'ya kırdı

Perakendeci dümeni Batı'dan Doğu'ya kırdı
Perakendeci dümeni Batı'dan Doğu'ya kırdı

Harvey Nichols, İstanbul dan sonra Ankara da da mağaza açmıştı.

İSTANBUL - Batı Avrupa’daki perakende alanlarının doygunluğu nedeniyle, perakendeciler ve yatırımcılar Doğudaki pazarlara genişledi. Gayrimenkul yönetimi konusunda faaliyet gösteren Jones Lang LaSalle’nin, perakende sektörünün önümüzdeki 10 yıllık dönem için hazırladığı interaktif web sitesi Retail 2020’nin yedinci bölüm alışması ‘Doğu’ya Yönelme’ başlığıyla yayımlandı. 

Batı lükse doydu
Açıklamaya göre, raporun yedinci bölümü, Batı Avrupalı mal sahipleri ve perakendecilerin, Doğu’daki daha az gelişmiş ve hızla büyümekte olan tüketici pazarlarına kayışını ele alıyor. Raporda, Batı Avrupa’daki perakende alanlarının doygunluğu nedeniyle, perakendecilerin ve yatırımcıların Doğu’daki pazarlara, özellikle Hindistan ve Çin’e doğru genişlediği belirtilirken, Mısır ve Türkiye ’nin de ilgi çeken ülkeler arasında yer aldığı belirtildi.
Jones Lang LaSalle EMEA CEO’su Robert Bonwell, önümüzdeki 10 yıl boyunca Çin ve Hindistan’ın büyüyen ekonomilerinin perakende talebini bir üst kademeye taşıyacağını kaydetti. Bu ülkelerde orta sınıfların Batı markalarını, özellikle lüks markaları çok sevdiğini ve gün geçtikçe satın alma güçlerinin daha da arttığını ifade eden Bonwell, “Özellikle Çin ve Hindistan uzun vadede perakendecilerin ve alışveriş merkezi sahibinin göz ardı etmemesi gereken bir trend” dedi. (Radikal)


  ETİKETLER:

  Hindistan

  ,

  Mısır

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul