Perakendeci hediye oto için kuyrukta

Perakendeci hediye oto için kuyrukta
Perakendeci hediye oto için kuyrukta
Perakende Günleri'ni otomobil kazanma heyecanı sardı. Katılımcılar çekilişle verilecek otomobil için uzun kuyruk oluşturdu.

SEVGİ SAYAR BAŞARAN

Geçtiğimiz yıl krizin tartışıldığı Perakende Günleri’nin gündemine bu yıl ise hediye edilecek otomobil oturdu.
Bu yıl 10’uncusu düzenlenen ve sektörün nabzını tutan konferansa katılanlar Finansbank sponsorluğunda hediye edilecek otomobil için uzun kuyruklar oluşturdu. Soysal Danışmanlık tarafından gerçekleştirilen konferansa sektörden 3 bin 500 kişi katılıyor. Katılımcılardan bir kişiye çekilişle 25 bin euroluk Audi A3 hediye edilecek. 

Genç gülme krizine soktu
Perakende Günleri’nin bu yılki renklerinden biri de Tunceli CHP Milletvekili Kamer Genç ’ti. Katılımcılar Genç’i dinlemek için Lütfü Kırdar’ı doldurdu. Sektörün isteği doğrultusunda davet edilen Kamer Genç, yaptığı esprilerle perakendeciyi ‘gülme krizi’ne soktu. Genç, siyasi iktidarın yargı erkinin tamamen kendi emrine girmesini istediğini söyledi. 18 Ekim’de yapılan HSYK seçimlerinde de hakim ve savcıların bu yönde oy kullandığını söyleyen Genç, “Rejim, birlik ve bütünlük elden gidiyor, yolsuzluk almış gitmiş. Bunun karşısında perakende olmaktan ziyade...” diyerek, ülkenin gençlerine bir hedef gösterilmesi gerektiğini dile getirdi. Yerel yönetimde görev almayı düşünüp düşünmediği konusunda ise Genç, “Memleket elden gittikten sonra yerel yönetim mi kalır?” dedi. Başlattığı burs fonuna 200’e yakın öğrencinin başvurduğunu, bu ay 105’ine cebinden ödeme yaptığını, diğerlerini de katkıda bulunmak isteyenlere yönlendirdiğini söyledi.

bigPara.com