Petrol-İş: Yine dava açacağız

Tüpraş'ın 2003 yılında gerçekleşen ilk özelleştirme ihalesinde Tatneft-Zorlu Grubu'na satışını açtığı dava ile iptal ettiren Petrol-İş Sendikası bu ihale için de dava açacağını açıkladı.

ANKARA - Tüpraş'ın 2003 yılında gerçekleşen ilk özelleştirme ihalesinde Tatneft-Zorlu Grubu'na satışını açtığı dava ile iptal ettiren Petrol-İş Sendikası bu ihale için de dava açacağını açıkladı. Tüpraş'ta örgütlü Petrol-İş Sendikası'nın Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, bugün rafineri devi Tüpraş'ın satış ihalesinin sonucuna ilişkin yürütmeyi durdurma talepli dava açacaklarını ifade etti.
3'üncü dava yolda
İhale sonucunu değerlendiren Öztaşkın, kendileri açısından sürecin henüz bitmediğini belirterek, "Bizim açımızdan mücadelede yeni bir sayfa açıldı. Yarın (bugün) ihale sonucuna ilişkin yürütmeyi durdurma istemli dava açacağız" dedi. İhalenin iptali için hem hukuksal alanda, hem de işyerlerinde mücadelelerini sürdüreceklerini belirten Öztaşkın "Bu açtığımız üçüncü Tüpraş davası olacak. Bizim açımızdan satılan Tüpraş değil, ülkenin en değerli ekonomik varlığıdır" dedi. İhale öncesi yaptığı açıklamada ise Öztaşkın, özelleştirmenin yapıldığı dün sabah çalışanların işbaşı yapmadığını, gün boyu akaryakıt dolumu ve sevkıyatı gerçekleşmediğini söyledi. Öztaşkın Tüpraş'taki eyleme Petkim çalışanının da destek verdiğini açıkladı.