Petrolde İran'ın alternatifi Libya

Petrolde İran'ın alternatifi Libya
Petrolde İran'ın alternatifi Libya
TÜPRAŞ, İran'dan ham petrol alımını yüzde 20 azaltmaya karar verdi.

Enerji Bakanı Taner Yıldız, İran 'dan alınan petrolün bir kısmının, Libya 'dan sağlanması için çalışma başlatıldığını söyledi.  Bakan Yıldız, gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. Yıldız, İran'dan alınan petrolün bir kısmının, Libya'dan sağlanması için çalışma başlatıldığını söyledi. Bakan Yıldız, elektrik zammıyla ilgili soru üzerine, “Yarın ayın son günü. Gerek doğalgaz gerekse elektrikle ilgili fiyatlama mekanizmasıyla ilgili gelişmeleri kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu. Tüpraş, İran'dan ham petrol alımlarının yüzde 20 azaltılmasına karar verildiğini açıkladı. (AA)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/108339110833919

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  piyonların şahı - citoles

  yok orta doğu siyasetinde söz sahibiyiz , yok dünya lileri ülkelerdeniz martavallarını uydurmasın kimse, şu son gelişme ile (abd nin irana ambargo talebinin koşulsuz kabulünün ilk adımıdır) dünya piyon ülkeler listesindeki yukarlara tırmanışımız sürecektir.. şüphesiz..

  ADAM TÜRKÇE KONUŞUYOR, ANLAMADIM DİYEMEZSİN...:))) - Sedat Gürsel

  Eee geçen gün, bülbül gibi Türkçe konuşan ABD Büyükelçisi Ricciardone ricacı olmuştu, sağolsun hükümetimiz emir telakki etmişler. Başka bir arzunuz?

  Dünden belliydi! - Mustafa Ergun

  Zaten dün ABD büyük elçisi demişti, Türkiye karar vermeli diye, e verdi işte! Emir büyük yerden.

  CEZA VAR - ibrahimbaytak

  Bakmayın bakanın böyle dediğinine. Asıl neden, 1 temmuzdan itibaren iranda2dan petrol ve doğal gaz alan ülkeleri abd cezalandıracak olması.

  "bütün dünya böyle yapıyor" - keryil

  o zaman kesin etiktir o. politikaya etik bulaştırmama kanseri bitsin artık ya. bir devletin neler yaptığını etik açıdan eleştirememek kadar tehlikeli bir şey var mı? herkes sürekli "ama o da öyle yaptı" şeklinde hareketlerini gerekçelendirdiği için daha herkese "nükleer silah sahibi olmak insanlığa karşı sorumsuzluktur, kendi başına bir suçtur"u bile kabul ettiremedik. onlar da aynısını diyor "ama kendimizi koruyoruz, ama caydırıcı, ama biz iyi insanlarız, ama o da yapıyor" vesaire vesaire. böyle böyle koca bir soğuk savaş geçti hala aynı argümanlar. ahlakı olmayan devlet olsa ne olur, olmasa ne olur? beni korumasına güvenemem ki; koruyacağı şeyler, özgürlüklerim, haklarım, zaten ahlaki temellere dayanıyor. devlet ahlaki pusulası olmayan bir aygıt olarak benim haklarımı ve özgürlüklerimi nasıl koruyabilir ki? yan devlet vatandaşlarının evlerini izinsiz aramaya başlar, sonra da biz de "diğer devletler yapıyor" diye başlarız, sonra bir bakmışız konut dokunulmazlığı hakkı uçmuş gitmiş. devlet sizi çok seven anneniz babanız filan değil, devlet etiği dayatmamız gereken bir kurum. devlet etikle sınırlı olmasın dediğimiz her an hukuk devleti kavramını biraz daha erozyona uğratıyoruz.

  ? - candiyorki

  Birileri libyaya gidip, sakın yer altı zenginliklerini sağa sola peşkeş çekmeyin diyordu ! Sonra abisi amerika ona dedi ki . İran dan petrol alma ! oda tamam abi dedi !

  Ülke Çıkarı. - Clear

  Ülke çıkarlarına hangisi uygunsa,o yapılacaktır elbette...Bütün dünya böyle davranıyor.