Pizza siparişinde İzmirli açık ara önde

İSTANBUL - Pizza restoranlar zinciri Pizza Pizza, bünyesinde yer alan her gün 4 bin telefon alan Çağrı Merkezi’nden elde edilen verilerle 2009 yılının ilk altı aylık ‘Türkiye Pizza Haritası’nı çıkardı. Pizza Pizza Çağrı Merkezi’nin tüm Türkiye üzerinden elde ettiği verilerde, il bazında en fazla satışın 333 bin 43 adet sipariş sonucunda İzmir’den yapıldığını ortaya koydu.
İzmir’i 20 bin 272 siparişle Aydın, 12 bin 826 siparişle Denizli, 10 bin 85 adet siparişle İstanbul izledi. Bölge olarak da en çok çağrı Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden alınırken, Pizza Pizza’nın mart ayında pizzaseverlerle buluşturduğu 44 44 500 numaralı ‘Türkiye’nin Pizza Sipariş Hattı’ olan Pizza Pizza Çağrı Merkezi’nin bu araştırması, gündelik yaşamın yoğun olduğu büyük şehirlerde insanların pratik ve doyurucu menüler tercih ettiğini de ortaya koyuyor.
Araştırmada, büyük parça pizzası, patates kızartması ve içecekten oluşan Combo ve iki adet chicken fingers, dört adet nugget, dört adet soğan halkası, bol patates kızartması, büyük parça pizzası ve içecekten oluşan Şampiyon Menü ile Pizza Pizza’nın kampanyaları dâhilinde önerdiği diğer menüleri ilk sıralarda yer aldı. Pizza Pizza Çağrı Merkezi 40 çalışanıyla, günde 4000 civarında pizza siparişinin yerlerine ulaştırılmasına aracı oluyor. Böylelikle toplam siparişin yüzde 40’ını oluşturan Çağrı Merkezi’nin bu araştırması Çağrı Merkezi’ni en çok arayan pizzaseverlerin Ege ve Akdeniz bölgelerinden olduğu sonucu ortaya çıktı. (Radikal)