PO: Krize rağmen güçlü performans

PO: Krize rağmen güçlü performans
PO: Krize rağmen güçlü performans

Türker:PO 264 milyon TL net kâr elde etti.

İSTANBUL - Türkiye’nin önde gelen akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketi Petrol Ofisi, 2009 ilk dokuz ayında 264 milyon TL net kâr elde etti. Dokuz aya ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Petrol Ofisi’nin (PO), sözkonusu dönemde, net satışının  10,4 milyar TL (6.64 milyon dolar) olduğu duyuruldu. Bu dönemde, şirketin faiz, vergi ve amortisman öncesi kârı (FAVÖK) 611 milyon TL oldu. PO’nun net kârı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8 artarak 264 milyon TL (168 milyon dolar) olarak gerçekleşti.
Petrol Ofisi CEO’su Melih Türker, “Krizin ve diğer olumsuzlukların tüm paydaşlarımız üzerindeki etkisini minimumda tutarken, müşteri odaklı çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza planlı olarak devam ediyoruz” dedi. Petrol Ofisi’nin 2009’da güçlü bir performans gösterdiğini söyleyen Türker, “Ülke coğrafyasının tamamını kapsayan en büyük dağıtım şirketi, akaryakıt dağıtım sektörünün lideri ve madeni yağlar şirketi olarak, 2010 yılı ve sonrasında önceliğimizi, bir yandan müşteri odaklı çalışmalarımızı sürdürürken, diğer yandan da portföyümüzü petrol ve gaz işinin değişik alanlarında çeşitlendirmek oluşturuyor.
3200 bayisi, çalışanları, dağıtım ağı ve tedarikçileriyle toplam 100 bine yakın kişiye doğrudan ya da dolaylı olarak istihdam sağlayan Petrol Ofisi, Türkiye’nin ekonomik bir değeri ve ülkemizin en itibarlı kurumlarından biridir” diye konuştu. (Radikal)