PO para cezasını 18 ayda ödeyecek

Petrol Ofisi (PO) ve iştiraki ERK Petrol, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK) verdiği idari para cezasını 18 ayda ödeyecek. PO'dan İMKB'ye gönderilen açıklamada...

İSTANBUL - Petrol Ofisi (PO) ve iştiraki ERK Petrol, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK) verdiği idari para cezasını 18 ayda ödeyecek. PO'dan İMKB'ye gönderilen açıklamada, idari para cezalarının taksitlendirilmesi için yapılan başvurunun, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi tarafından kabul edildiği hatırlatıldı. Buna göre PO'nun ve ERK Petrol'ün, Aralık 2006-Ocak 2007 aylarında 5.1 milyon YTL, Şubat 2007'de 36.8 milyon YTL, Mart 2007 ve Mayıs 2008 tarihleri arasındaki her ay için 36.8 milyon YTL ödeyeceği belirtildi.
Bu ödemelere ayrıca aylık yüzde 2 oranında hesaplanacak erteleme faiz tutarlarının da ilave edileceği kaydedilen açıklamada, ödemelerin toplam 18 ayda gerçekleştirileceğine işaret edildi. Açıklamada, EPDK'nın uyguladığı para cezalarına ve Maliye Bakanlığı'ndan gelen ödeme emirlerinin yürütmesinin durdurulmasına ilişkin davaların devam ettiği de hatırlatıldı.