POAŞ'ın yasağı kalkıyor

Ankara 12. İdare Mahkemesi, Petrol Ofisi'nin 1 yıl süreyle kamu ihalelerine girmesini yasaklayan kararın yürütmesini durdurdu

 

ANKARA - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın Petrol Ofisi'ne (POAŞ) getirdiği ihale yasağı kalkıyor. Petrol Ofisi'nin 1 yıl süreli kamu ihale yasağının kaldırılması kararına yönelik itirazı kabul edildi, yasağın yürütmesi durduruldu.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Petrol Ofisi'ne devlete sattığı 350 bin ton fuel oil'in sözleşme şartlarına uymadığı gerekçesiyle ihale yasağı getirmişti.
Yasakla birlikte Petrol Ofisi'nin Türkiye'nin en büyük alıcılarından kamu kuruluşlarının açtığı ihalelere katılması bir yıl boyunca engelleniyordu.
POAŞ yönetimi karara itiraz etti, yasağın yürütmesinin durdurulması ve kararın iptali için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na dava açtı. Açılan dava POAŞ lehine sonuçlandı.
Ankara 12. İdare Mahkemesi, Petrol Ofisi'nin 1 yıl süreyle kamu ihalelerine girmesini yasaklayan kararın yürütmesini durdurdu, ihale yasağı kalktı.  (Cnntürk)

bigPara.com