Porsche'yi kadınları güzelleştirerek sattı, Lozan'ın en iyisi seçildi

Porsche'yi kadınları güzelleştirerek sattı, Lozan'ın en iyisi seçildi
Porsche'yi kadınları güzelleştirerek sattı, Lozan'ın en iyisi seçildi

Lozan daki showroom 23 milyon İsviçre frankına mal olmuştu.

Doğuş Otomotiv, İsviçre'nin Lozan şehrinde açtığı Porsche bayii birinci yılını doldurmadan Service Excellence (Mükemmel Hizmet) ödülünü kazandı

Geçen yıl İsviçre ’nin Lozan şehrinde Porsche bayisi açan Doğuş Otomotiv, sunduğu farklı hizmetle büyük bayiler arasında ‘Service Excellence (Mükemmel Hizmet) ödülünü aldı. Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı (CEO) Ali Bilaloğlu, “Dokuz aylık operasyonla bu ödülü aldık ve en iyi satıcı seçildik” dedi.
Doğuş Otomotiv Lozan’daki ödülü müşterinin ayağına giderek ve hedef kitleye özel etkinlikler yaparak aldı. Showroom’a kadın müşteriler için güzellik uzmanı getiren Doğuş, kadın müşterilere hem kişisel bakım yaptı, hem de araçlarını tanıttı. 

En büyük showroom
İsviçre’nin Lozan şehrindeki en büyük Porsche showroom’u Doğuş’a ait. Dünyada Volkswagen Grubu’nun tüm markalarını temsil eden tek distribütör olan Doğuş Otomotiv, İsviçre’nin 160 bin nüfuslu Lozan şehrinde açtığı Porsche showroom’uyla Türkiye ’deki kadar başarılı olmayı planlıyor. Eylül 2009’da ‘D-Auto Suisse SA’ adıyla hizmete başlayan Porsche satış ve servis merkezi için 23 milyon İsviçre Frankı yatırım yapılmıştı. 5 bin metrekare alanda hizmet veren showroom, İsviçre’nin en büyük ve en modern Porsche merkezi oldu. Doğuş, bu yılın tamamında 190 adetlik satış hedefliyor.

Mısır ’da 5 milyon dolar zarar etti
Doğuş Otomotiv Başkanı Aclan Acar, Mısır operasyonundan 5-6 milyon dolar zarar ettiklerini söyledi.  Doğuş Otomotiv, Kasım 2007’de 3 milyon dolarlık yatırımla girdiği Mısır pazarında umduğunu bulamayıp bir yıl sonra şirketi satmaya karar vermişti. Şirket, Volkswagen’in ticari araçlarının satış ve satış sonrası hizmetlerini yapıyordu. Mısır’daki niyetlerinin bu ülkeden Afrika ’ya açılmak olduğunu belirten Acar, “Önce ticari araçla başlayıp daha sonra binek satacaktık. Ancak binek araçtaki vergiler maliyeti artırdı. Onun için Mısır’dan vazgeçtik” dedi.


  ETİKETLER:

  İsviçre

  ,

  Mısır

  ,

  Türkiye

  ,

  Afrika