Prada, Türkiye'de yeni mağazalarla büyüyecek

Prada, Türkiye'de yeni mağazalarla büyüyecek
Prada, Türkiye'de yeni mağazalarla büyüyecek

Prada İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdürü Suhl, ?Satışlardan memnunuz? dedi.

İlk mağazasını Nişantaşı'nda açan Prada, ikincisini İstinye Park'ta faaliyete geçirecek. Prada, Ankara ve İstanbul'un Anadolu yakasında da mağaza açacak
Haber: SATFİYE YUVA KİREÇCİ / Arşivi

İSTANBUL - Türkiye’deki ilk mağazasını kasım ayının sonunda lüksün mabedi olarak kabul edilen Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde açan Prada, gördüğü ilgi karşısında yeni yerler açmak için düğmeye bastı. Resmi açılışı dün yapılan Prada mağazasının üç haftadır Türkiye’de hizmet verdiğini söyleyen Prada İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdürü Sebastian Suhl, “Satışlardan memnunuz. 2010’un ilk yarısında İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde ikinci mağazamızı açacağız. İstinye Park’ta Prada Grubu’nun çok başarılı bir Miu Miu mağazası var. İstinye Park’taki Prada’yı Ankara ve İstanbul’un Asya yakasında açılacak olan mağazamız takip edecek. Ayrıca tatil yerlerinde de mağaza açmak istiyoruz” dedi.
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çantalarının, ayakkabılarının ve deri ürünlerinin ilgi gördüğünü ifade eden Suhl, “Onları kadın ve erkek hazır giyim ürünleri takip ediyor. Türkiye’deki satışlar beklentilerimize cevap veriyor.
Biz buradaki mağazamızı yeni açtık. Ancak uzun yıllardan buyana Türkiye pazarında varız” diye konuştu.
İstanbul piyasasını uzun yıllardır takip ettiklerini ifade eden  Sebastian Suhl, “İstanbul Asya ile sofistike, Avrupa ile yenilikçi yönünü gösteriyor. Önümüzdeki dönemde Türk tüketicisinin ihtiyaçlarına cevap vermek için Türkiye’ye özgü ürünlerde getirmeyi planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

İstanbul’a özel çanta
Sebastian Suhl’ün dediği gibi Prada ilk olarak İstanbul’a özel bir çanta yaptı. Sadece 20 adet üretilen çantalar 3 bin liradan satışa sunuluyor. Prada mağazasındaki en pahalı ürünse 36 bin liradan satılan kırmızı renkteki krokodil çanta. Diğer ürünlerin fiyatları hakkındaysa bilgi verilmedi. Abdi İpekçi Caddesi’nde yer alan iki katlı 1000 metrekarelik Prada mağazasına ne kadarlık yatırım yapıldığını açıklamayan Sebastian Suhl,  “Ciddi bir yatırım” demekle yetindi. 

Hobeyka genel müdür oldu
Prada Türkiye’nin başında Louis Vuitton Türkiye’de uzun yıllar genel müdürlük yapan Rueyda Hobeyka var. Prada’nın Türkiye’de ciddi bir müşteri kitlesi olduğunu söyleyen Prada Türkiye Genel Müdürü Rueyda Hobeyka, “Hedefimiz yurtdışındaki Prada’lardan alışveriş yapan müşterileri buraya çekmek. Türkiye’de fiyatlar yurtdışına göre yüzde 4 daha yüksek olacak. Ürünler TL ile satılacak” dedi.
Mağazada az sayıda ürün bulundurduklarını ifade eden Hobeyka, “Bu Türkiye’ye sınırlı sayıda ürün getirdiğimiz anlamına gelmesin zengin bir ürün çeşitliliğimiz var. Her hafta mağazaya yeni ürün indirerek müşterinin ilgisini canlı tutacağız. Katalogdan beğenilen ürünleri de anında müşterilere sunacağız” diye konuştu.