Princess'e 1.62 milyon dolar

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), aralarında Uzan ve Bilgin Grubu'ndan haczedilen iki lüks yatın da bulunduğu 6 deniz aracını, 2 milyon 385 bin dolara sattı.

İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), aralarında Uzan ve Bilgin Grubu'ndan haczedilen iki lüks yatın da bulunduğu 6 deniz aracını, 2 milyon 385 bin dolara sattı. TMSF, Hakan Uzan'dan haczedilen 'M/Y Princess' adlı yatı 1.62 milyon dolara sattığını açıkladı.
Bir TMSF yetkilisi dün satılan yatları alanlar arasında tekstilci, turizmci ve denizci Türk işadamları olduğunu belirtti. Lüks yat, kendi sınıfındakilere göre sürat üstünlüğü ile tanınıyor. Dinç Bilgin'in damadı Clifford Holmes Polley'den haczedilen 'M/Y X Press Bilgin' adlı yat ise 438 bin dolara alıcı buldu.
Uzan Grubu'ndan haczedilen ve Türkiye'de bilinen en hızlı sürat teknesi olan 'M/Y Su' 150 bin dolara, yine Uzan Grubu'ndan haczedilen 'Boston Whaler-Outrage 23' isimli sandal ise 40 bin dolara dün alıcı buldu. Ayrıca Bilgin Grubu'ndan haczedilen 'M/Y Xtra' adlı tekne 100 bin dolar, 'Boston Whaler-Dauntless 180' adlı sandal da 37 bin dolara satıldı.
TMSF, G.O.R.A.'yı satacak
TMSF Satış ekibi avukatlarından Sinan Uğur, Uzan Grubu'ndan haczedilen Göcek'teki Zeytin Adası için de alıcı oluğunu ve bir 1 ay içinde satışa çıkarılacağını kaydetti. TMSF, haczedilen 'G.O.R.A.', 'Abuzer Kadayıf', 'Şarkıcı' ve 'Vizontele' filmlerinin TV gösterim ve çoğaltma haklarına ilişkin de 2 Mayıs'ta bir ihale düzenleyecek. G.O.R.A. filminin gösterim hakkı 820 bin, 'Abuzer Kadayıf' 210 bin, 'Şarkıcı' 30 bin, 'Vizontele' filmi ise 410 bin YTL muhammen bedelle satışa sunulacak.