PTT 1500 eleman alacak

Bağımsız Haber-Sen Genel Başkanı Resul Akay, PTT Genel Müdürlüğü'nün 500 gişe memuru, 1000 dağıtıcı olmak üzere toplam 1500 yeni eleman alacağını söyledi.

ANKARA - Bağımsız Haber-Sen Genel Başkanı Resul Akay, PTT Genel Müdürlüğü'nün 500 gişe memuru, 1000 dağıtıcı olmak üzere toplam 1500 yeni eleman alacağını söyledi. Akay bu bilgiyi, ziyaret ederek çalışanların sorunlarını içeren bir raporu verdiği PTT Genel Müdürü Osman Tural'dan aldığını kaydeti.
Akay, PTT'de görevli personelin ek ödeme, personel yetersizliği, postacı kıyafetleri, toplutaşım kartları, ücret adaletsizliği, APS, koli ve taahhütlü hizmetlerde çalışanlara yönelik hukuksuz uygulama, kurumdaki şoförlerin kazada hasar yaptıkları takdirde hasarı kendilerinin ödemesini içeren konularda bir rapor sundu.
Resul Akay, PTT Genel Müdürü Tural'ın, kurumdaki personel yetersizliği konusunda sendikanın görüşlerine katıldığını ve bu sorunları çözmek için başta Türk Telekom olmak üzere özelleştirilen kuruluşlardan 500'ü aşkın gişe memurunu havuzdan alınması yönünde bir çalışma yaptıklarını anlattı.