PTT çalışanına bayram harçlığı

Personel sayısındaki düşüşe karşın 2005 yılında faaliyet gelirlerini artıran PTT, çalışanlarına Kurban Bayramı öncesinde bir defaya mahsus olmak üzere net 108 YTL ödeyecek.

ANKARA - Personel sayısındaki düşüşe karşın 2005 yılında faaliyet gelirlerini artıran PTT, çalışanlarına Kurban Bayramı öncesinde bir defaya mahsus olmak üzere net 108 YTL ödeyecek. Başbakanlık tarafından yapılan kamu kaynaklarının etkin kullanılması ve maliyetlerin düşürülmesi projeleri kapsamında 98 kuruluş arasında birincilik ödülüne layık görülen PTT, personel sayısındaki düşüşe karşın 2005 yılında faaliyet gelirlerini artırdı. Söz konusu artışta personelin özverili ve fedakâr çalışmalarının etkili olduğunu göz önünde bulunduran PTT yönetiminin, Kurban Bayramı öncesinde motivasyon sağlanması ve daha verimli bir çalışma ortamı hazırlanması amacıyla çalışan tüm personele brüt 127.95 YTL tutarında ek ödeme yapılmasını kararlaştırdı. PTT çalışanlarına gelir ve damga vergisi kesintileri yapıldıktan sonra net 108 YTL'lik ödemenin 6 Ocak'ta maaşlarla birlikte ödenecek.
Bu arada bayram nedeniyle daha önce ağırlık ve mesafeye bağlı olarak hesaplanan küçük paket ve koli gönderim ücretlerinin yalnızca ağırlığa bağlı olarak belirlenecek ve yüzde 17-50 indirim yapılacak.