Q7'li kadroya özel altın basılacak

Q7'li kadroya özel altın basılacak
Q7'li kadroya özel altın basılacak

Özcan, Beşiktaş ın 108. yılına özel altın basmak istiyoruz dedi.

İstanbul Altın Rafinerisi, transferleriyle Avrupa'da da adından söz ettiren Beşiktaş için 1, 2.5, 5 ve 10 gramlık özel altın basacak. Günlük altın fiyatına endeksli Beşiktaş altınları kuyumcu ve BJK Store'larda satılacak

İSTANBUL - Tarihinin en değerli kadrosunu kuran, Quaresma transferiyle Avrupa’da da sükse yapan Beşiktaş , İstanbul Altın Rafinerisi’ne özel altın bastıracak. İstanbul Altın Rafinerisi Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Halaç, Beşiktaş ile yaptıkları bir yıllık anlaşma kapsamında 1 gram, 2.5 gram, 5 ve 10 gram şeklinde Beşiktaş altını basacaklarını açıkladı. Özcan Halaç, benzer bir anlaşma için yurtdışındaki bazı büyük kulüplerle de gö-rüştüklerini söyledi.
Her keseye uygun olacak
Basacakları miktarda bir limitlerinin olmadığını belirten Halaç, “Ne kadar talep gelirse satabildiğimiz kadar basacağız. Kulüp ile 1 senelik anlaşmamız var. Henüz tanıtımını da yapmadık, tanıtımını hazırlıyoruz” dedi.
Altınların 1 gram, 2.5 gram, 5 gram ve 10 gram şeklinde ‘her keseye, her cebe göre’ olacağını da ifade eden Özcan Halaç şu bilgileri verdi:
“Fiyatları ise günlük altın fiyatına endeksli olacak. Basımını gerçekleştireceğimiz Beşiktaş altınları, kuyumcularda ve Beşiktaş store’larda satılacak. Hatta güzel bir şey de yapacağız. Beşiktaş’ın 108. yılı anısına 108 temalı altın basmak istiyoruz. Daha kulüpten onay almadık, kulüpten onay bekliyoruz. Beşiktaş’ın her senesi için farklı temalı, her biri birbirinden ayrı çok özel altın olacak. Her senesi için bir altın... Hatta bastığımız her kalıbı kıracağız, bir daha yapılamayacak.”
İAR’nin diğer çalışmalarına da değinen Halaç, altının teminat gösterilip karşılığında kredi kullanılması için bazı bankalarla görüşmelerin hâlâ sürdüğünü, bankaların tam olarak kendi içlerindeki bürokrasiyi aşamadıklarını kaydetti. Halaç, “Büyük miktardaki, mesela 1 kilogramlık altınlar için şu anda bankalar ‘zaten biz yapıyoruz’ diyorlar. Ancak 50, 100,  500 gram gibi daha düşük miktarlardaki altınlar yatırıldığında gram altın kullanması gerektiğinden onun sisteminin oluşması gerekiyor” diye konuştu.
‘Gram altına talep arttı’
Özcan Halaç, Türkiye’de son dönemlerde gram altına olan talebin arttığını vurgulayarak, “Önceden altına yatırım yapan gelir elde etmiyordu. Şimdi gram altın bankaya mevduatlı olarak yatırıldığı zaman gelir elde ediliyor. Bu, halkın biraz daha fazla gram altına yönelip bankaya yatırmasını teşvik ediyor” dedi. (aa)


  ETİKETLER:

  Beşiktaş

  ,

  Altın

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul