Q7'nin radarı araçları izliyor

Audi AG, Türkiye'de mayıs ayı itibarıyla satışa sunulacak olan Q7 modelinde yer alan 'Side Asist' sistemiyle ödüle layık görüldü.

İSTANBUL - Audi AG, Türkiye'de mayıs ayı itibarıyla satışa sunulacak olan Q7 modelinde yer alan 'Side Asist' sistemiyle ödüle layık görüldü. Aktif güvenlik sistemlerinin en son örneğini temsil eden radarlı destek sistemi, Almanya'nın en büyük tüketici dergisi 'Guter Rat' tarafından 'Geleceğin Buluşu' ödülünü aldı. Audi yan destek sistemi sürücüye şerit değiştirirken yardımcı oluyor. Radar sistemi, hem kör noktada bulunan alanları hem de otomobilin arkasındaki 50 metrelik mesafede seyreden ve hızla yaklaşan araçları izliyor.
Audi yan destek sistemi bir başka aracı tespit ettiğinde sürücüyü, dış aynada yer alan LED lambası aracılığı ile bilgilendiriyor. Sistem, sürücü şerit değiştirme hazırlığındayken dönüş ikazını verdiyse ancak yan şeritte seyreden aracın farkında değilse, LED aracılığı ile yanıp sönen bir sinyal verip sürücüyü uyarıyor. Audi yan destek sistemi, Türkiye'de satışa sunulacak olan Q7'lerde 560 avroya temin edilebiliniyor.