Raketler elde!

Raketler elde!
Raketler elde!
Grand Slam Tennis 2 gerçeğe yakın bir tenis deneyimi yaşamak isteyenler için birebir. 10 Şubat'ta çıkan yapım raket kontrollerinin gerçekçiliği ile dikkat çekiyor.
Haber: CAN MUMAY / Arşivi

EA Sports son yıllarda spor oyunlarını tekeline almış gözüküyor. Futboldan basketbola Amerikan futbolundan olimpiyatlara kadar pek çok spor dalını sanal ortama aktaran ve dağıtımcılığını üstlenen firma bu kez Grand Slam Tennis 2 ile karşımızda.
Oyunda lisansları satın alınmış olan Grand Slam’lerden Wimbeldon, Roland Garros ve Amerika Açık’ta bulunan kortların hepsi bulunuyor. Stadyumlardaki ambiyans ise son derece gerçekçi. Top toplayıcı gençler, seyirciler, hakemler alışık olduğumuz spor oyunlarındaki gibi durağan bir görüntü sergilemiyorlar. Kort içindeki dinamizim ile oyun sizi kendine çekmeyi çok iyi başarıyor. Bazı kortlarda yer alan IBM marka ekranlarda ise topun hızını anında görebilmeniz çok şık bir ayrıntı olmuş. 

Efsaneler unutulmamış 
Günümüz tenisçilerinden erkeklerde Novak Djokovic, Rafael Nadal, Andy Murray, Roger Federer, Andy Roddick, kadınlarda ise Serena Williams, Venus Williams, Maria Sharapova, Ana Ivanovic’i görmek mümkün. Kort lisanslarını almak için bu kadar para döken EA o kortların içini de efsaneler ile doldurmayı ihmal etmemiş. Oyunun kapağında John McEnroe olan bir oyunun zaten efsaneleri unutması beklenemez. Unutulmaz oyunculardan Boris Becker, Björn Borg, Stefan Edberg, Pat Cash, Pete Sampras, Michael Stich seçilebilen oyunculardan. Kadın efsanelerden de, Lindsay Davenport, Chris Evert, Justine Henin, Martina Navratilova gibi yıldızlar bulunuyor. Bu yıldızları karşılık olarak oynatmak ise oynanmış eski Grand Slam finallerinin havasını odanıza geri getiriyor. Grand Slam Tennis 2’nin oyun içi en göze çarpan özelliği ise oyun joystickinizin sağ ‘analog’unu tıpkı sağ elinizde bir tenis raketi tutar gibi kullanabilmeniz. Bu durum çok ergonomik bir kullanım sağlıyor. ‘Forehand’ ve ‘backhand’lerinizin şiddetini ve açısını bu sistem ile çok istabetli bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Sonuç olarak Sega’nın Virtua Tennis Pro’sundan daha komplike bir yapım ile karşı karşıyayız. Kariyer modu çok detaylı olmasa da oynanabilirlik ve sağ analog’un raket ile birleşmesi oyunu çok farklı bir noktaya koyuyor. Oyun Playstation Move özelliği desteklerken Xbox Kinect özelliği bulunmuyor. Aral İthalat’ın Türkiye ’ye getirdiği Grand Slam Tennis 2’nin konsollar için satış fiyatı 160 lira.

bigPara.com