Ramada Plaza 'şehre' geldi

İstanbul'da şehir merkezindeki beş yıldızlı 'Plaza' tipi otelini geçen ay Pangaltı'da açan Ramada Otel, 2006 yılı rezervasyonlarını şimdiden doldurdu.
Haber: HALE TÜZÜN / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul'da şehir merkezindeki beş yıldızlı 'Plaza' tipi otelini geçen ay Pangaltı'da açan Ramada Otel, 2006 yılı rezervasyonlarını şimdiden doldurdu. Haziran, temmuz, eylül ve kasım aylarında düzenlenecek dört organizasyon döneminde yüzde 100 dolulukla çalışacak olan otel, yıl genelinde ise yüzde 65-70 doluluk hedefliyor. Kongre Vadisi'nde açılan ve iş oteli olarak tasarlanan Ramada Plaza, hem mimarisi hem de sunacağı hizmetle bölgedeki 'kültür mozaiği'ni tekrar hayata geçiriyor. Otel, Osmanlı döneminde eski İstanbulluların ve gayrimüslimlerin yoğun olarak yaşadığı Pangaltı, Feriköy, Kurtuluş semtlerinin odak noktasında bulunuyor. 16 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen otelde odalardaki yastıklar müşteri tarafından 'yastık mönü'sünden seçiliyor, girişte çiçekçiden bankaya kadar bir işadamının ihtiyaç duyabileceği her tür alışveriş mekânı bulunuyor.
Ramada Grubu'nun dünya çapında açtığı Plaza tipindeki 130 otel arasına giren Ramada Plaza İstanbul'da, eski kaynaklar araştırılarak tasarlanan Yahudi, Ermeni, Rum mutfağının karma hale getirilmesiyle oluşturulan 'mozaik mutfağı' da sunuluyor. Otelin arsasında geçmişte Tan sinemasının yanı sıra o dönemlerde çok gözde olan High Life Pastanesi ve bir hamamın yer aldığını söyleyen Ramada Plaza İstanbul Genel Müdürü Ünsal Şınık, "Otelimiz bir kültür mozaiğinin tam ortasında yer aldığı için oteli her tür teknolojiyle donatsak da hem dış yüzeyde hem de sinemayı tekrar inşa ederek geçmişi yaşatıyoruz" dedi
'Ramada büyüyecek'
Şınık, otelin Ramada Grubu'nun en üst seviye hizmet veren 'Plaza' kategorisinde açıldığını ve odaların büyüklüğünden, 20 seçenekli yastık mönüsüne kadar çok sayıda ince detaya önem verildiğini sözlerine ekledi. Türkiye'ye ilk kez Laleli'de otel açarak giren daha sonra burayı kapatan ardından Beylikdüzü'nde Kaya Ramada Oteli ve dört yıldızlı Hotel Ramada Ankara'yı açan ABD'li otel zinciri Türkiye'de büyümeyi hedefliyor.