Ramazan'da artan tüketimi fırsat bilen bankalar, kredi kartında kampanyalara asıldı

Ramazan'da artan tüketimi fırsat bilen bankalar, kredi kartında kampanyalara asıldı
Ramazan'da artan tüketimi fırsat bilen bankalar, kredi kartında kampanyalara asıldı

Ramazan ayı ve yaklaşan bayramla birlikte tüketicinin gıda başta olmak üzere market alışverişi arttı.

Ramazan'ın gelişiyle özellikle gıdada artan tüketim, bankaları da harekete geçirdi. Birçok banka Ramazanlık kredi kartı kampanyalarıyla tüketiciye, 'parapuan'dan, bol taksit seçeneğine kadar cazip fırsatlar sunuyor

KAYSERİ - Ramazan ayında özellikle market alışverişlerindeki artışı değerlendirmek isteyen bankalar, kredi kartlarıyla müşterilerine cazip kampanyalar sunuyor. Ramazan ayının gelişiyle birlikte özellikle market ve alışveriş merkezlerindeki gıda alımları arttı. Bu talep artışını fırsata çevirmek isteyen bankalar, müşteri çekmek için kredi kartları aracılığıyla  çeşitli kampanyalar düzenliyor. Kampanyaları takip eden kredi kartı kullanıcıları ramazan alışverişlerini cazip kampanyalarla yapabiliyor. 

Bayramda da sürecek
İş Bankası’nın ‘Maksimum’ kredi kartıyla düzenlediği ramazan kampanyasında, anlaşmalı marketlerden alışveriş yapan müşteriler, tek seferde 75 lira ve üzeri dördüncü peşin alışverişlerinde 75 lira puan kazanabiliyorlar. Kampanya 12 Eylül ’de sona erecek. Finansbank’ın kredi kartı ‘Cardfinans’ın kampanyasında, iki kez 100 lira ve üzeri gıda alışverişi yapan kart kullanıcıları, 25 lira ‘parapuan’ kazanıyor. 12 Eylül’e kadar sürecek kampanyada, 4 kez 100 lira ve üzeri gıda alışverişi yapanlar ise kazandıkları ‘parapuanı’ 50 liraya çıkarıyor.

1.5 milyon liralık ‘chippara’
Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartı ‘Worldcard’ın 8 Eylül’de sona erecek kampanyası 8 Eylül’de sona erecek. Kampanya kapsamında 3 kez 75 liralık market alışverişi yapan kart kullanıcıları 30 lira ‘worldpuan’ kazanıyor. Kampanyaya katılmak isteyenlerin cep telefonlarından ‘RAMAZAN’ yazıp bir boşluk bırakarak kredi kartlarının son sekiz hanesini 3160’a SMS göndermeleri gerekiyor.
Akbank’ın da ‘Axess’ kredi kartıyla başlattığı kampanyada, Axess üyesi iş yerlerinden yapılacak beşinci 100 lira ve üzeri alışverişe 50 lira ‘chippara’ hediye ediliyor. Kampanyayla ramazan ayı sonuna kadar 1 milyon 500 bin liralık ‘chippara’ dağıtılacağı duyuruldu.

‘Nakitpuan’ hediye
HSBC’nin ‘Advantage’ kredi kartının kampanyasında ise 8 Eylül’e kadar 100 liralık üç market ve akaryakıt alışverişine 40 lira, altı alışverişe ise 100 lira ‘nakitpuan’ imkânı sunuluyor. Bu cazip kampanyalardan faydalanırken, anlaşmalı iş yeri veya marketlerden alışveriş yapılmasına, kampanyanın geçerli olması için o bankaya ait POS cihazının kullanılmasının gerekli olup olmadığına ve kazanılan hediyelerin hangi sürelerde kullanılacağına dikkat edilmesi gerekiyor. (aa)


  ETİKETLER:

  12 Eylül

  ,

  Ramazan

  ,

  SMS