'Ramazanda bizde bir hafta kalana bir içeride, bir dışarıda tatil yaptırıyoruz'

'Ramazanda bizde bir hafta kalana bir içeride, bir dışarıda tatil yaptırıyoruz'
'Ramazanda bizde bir hafta kalana bir içeride, bir dışarıda tatil yaptırıyoruz'

İskender Dilek, ?Krize rağmen Sheraton Çeşme?nin doluluk oranı yüzde 75? dedi.

Sheraton Çeşme'de, 16 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında altı gece-yedi gün konaklayan tüm müşteriler, önce Şeker Bayramı'nda Antalya Sheraton'da, daha sonra da Avrupa'da iki gece-üç gün ücretsiz tatil yapacak

İSTANBUL -  Sheraton Çeşme Oteli, doluluk oranlarının düştüğü ramazan ayını canlandırmak için ilginç bir kampanyaya imza atıyor. Sheraton Çeşme Oteli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İskender Dilek, 16 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında altı gece konaklayan müşterilerine önce, Şeker Bayramı’nda Antalya Sheraton’da, üç gece dört günlük tatil, ardından da 1 Kasım 2009-30 Mayıs 2010 tarihleri arasında Viyana, Prag, Milano, Salzburg ya da Roma’da iki gece üç günlük Avrupa tatili vereceklerini açıkladı. İskender Dilek, “İki gece üç günlük Avrupa tatilinde, Avusturya Hava Yolları ile gidiş-dönüş uçak biletleri de yine Sheraton Çeşme’nin hediyesi. Yani bize 1.625 TL veren bir müşteri üç ayrı tatil kazanmış oluyor” diye konuştu. 

1200 kişi yararlanacak
Avrupa tatilinde konaklanacak oteller hakkında bilgi veren Dilek, “Le Meridien Vienna, Sheraton Prague, Sheraton Diana Majestic Milan, Sheraton Salzburg, Sheraton Roma otellerinde kalınacak.  Programa kahvaltı da dahil” açıklamasında bulundu. Geçen yıl yaptıkları ‘Beş gece Sheraton Çeşme’de kal, Roma Sheraton’da üç günlük tatil kazan’ promosyonundan 750 kişinin faydalandığını ifade eden İskender Dilek bu yıl, beş gece mayısa kadar erken rezervasyon yaptıran herkese Roma, Viyana, Milano, Prag, Salzburg’da tatil imkânı sağladıklarını 1 Kasım’dan itibaren yaklaşık 1200 kişinin bu tatilden faydalanacağını kaydetti.
İskender Dilek, krize rağmen Sheraton Çeşme’nin doluluğunun yüzde 75 olduğunu, promosyonlardan faydalananların sayısının iki kat arttığını kaydetti. İskender Dilek, normalde iki üç gece kalmaya gelen müşterilerin promosyonları öğrenip konaklama sürelerini altı güne çıkardıklarını belirterek, “Bu yıl krize rağmen bir kişinin konaklama gece sayısı arttı. Normalde hafta sonu hafta içine göre daha çok tercih edilirdi. Hafta sonu konaklamayla hafta için konaklama farkı yüzde 40’dan 10’a indi” şeklinde konuştu.
2010 yılı kampanyalarını da hazırladıklarını kaydeden Dilek, “1 Kasım 2009-30 Nisan 2010 tarihleri arasında altı gün konaklayan herkesi üç gece Sheraton Dubai’de Emirates uçuşuyla tatile yolluyoruz. Ayrıca, 2010 yaz tatili için beş gece altı gün erken rezervasyon yaptıran herkese, bir gece Viyana oradan üç gece New York, Le Meridien otellerinde konaklama Avusturya Havayolları uçuşu dahil tatil veriyoruz” dedi.

Avusturya ilgi görüyor
Avusturya Havayolları Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bekdemir’de, son dönemde Türkiye’den Avusturya’ya giden yolcu sayısında bir artış olduğunu belirterek, “Bunda Sheraton Çeşme ile yaptığımız anlaşmanın da etkili olduğunu düşünüyorum. Bizim anlaşmamız kapsamında Viyana Turizm Ofisi’de Türkiye’den gelenlere hizmet verecek” dedi. Dünya üzerinde 130’dan fazla noktaya uçuş gerçekleştiren Avusturya Havayolları 2000 yılından bu yana Star Alliance üyesi.  (Radikal)

İstanbul’a Le Meridien
Sheraton Çeşme Oteli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İskender Dilek, İstanbul Tepebaşı’nda 1200 metrekare arsa aldıklarını, bu yılın sonunda inşaata başlayacaklarını, 2011 yazında 130 odalı bir otel inşa edeceklerini belirtti. Dilek, Le Meridien’den isim hakkı anlaşması yaptıklarını belirterek, “Türkiye’deki ilk Le Meridien olacak. Ufak kongreler yapılabilecek, iki katı komple toplantı salonu olacak. Bu otelimizde de bir çok promosyon yapacağız. İstanbul gibi 13 milyonluk bir kentte şehir otelinin haftasonu boş olmasını kabul etmiyorum. Çok ilginç promosyonlar yapacağız” dedi.