Referandumdan bütçeye 'hayır' çıktı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından 2007 bütçesine yönelik internet üzerinden düzenlenen referanduma katılan...

ANKARA - Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından 2007 bütçesine yönelik internet üzerinden düzenlenen referanduma katılan 650 bin kişiden yüzde 92.1'i hayır oyu kullandı. KESK, TMMOB ve TTB üyeleri, TBMM Dikmen Kapısı önünde bir araya gelerek, 'İnsanca yaşamak istiyoruz', '14 Aralık'ta grevdeyiz' ve 'Parasız eğitim, parasız sağlık' sloganları attılar.
KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, burada yaptığı açıklamada, 2007 bütçesinin IMF'nin taleplerine göre çalışan ve halk dikkate alınmadan hazırlandığını kaydederek, TBMM'de de bütçenin 'görüşülüyormuş gibi' yapıldığını ifade etti. Tombul, referandum çalışmasına 646 bin 56 kişinin katıldığını, bunların yüzde 92.1'inin 'Bütçeye hayır', yüzde 7.9'unun 'Bütçeye evet' oyu kullandıklarını ifade etti.