Referans'a abone olan herkese kullanıma hazır web sitesi

İSTANBUL - Referans gazetesi, abonelerine 5 dakikada site kurabilecekleri bir web paketi hazırladı. Mecliste görüşülmeyi bekleyen yeni Türk Ticaret Kanunu’nun şirketlere zorunlu kıldığı web sitesi kurma işini kolaylaştıran paket sayesinde firmalar bilişim şirketlerinin yolunu tutmadan sitelerini kendileri kurup, yönetebilecek.
TR.com.tr işbirliğiyle hazırlanan kampanya kapsamında Referans’a yıllık 180 TL karşılığı abone olanlara, Web Sitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Paketi ücretsiz olarak verilecek. Benzer özelliklerde dinamik bir site oluşturmanın piyasadaki maliyeti ise yaklaşık 1000 TL’den başlıyor.
Bu yılın ilk dokuz ayında Türkiye’deki sanal ticaretin boyutunun 12 milyar liranın üzerine çıktığına dikkat çeken Referans Gazetesi Genel Koordinatörü Sefer Levent, “Artık tüketici ihtiyaç duyduğu her şeyi internette arıyor. Ancak ne yazık ki Türkiye’de şirketlerin bir çoğu internetten yeterince faydalanmıyor. Bu yüzden özellikle işletmeler için web seferberliği başlattık. Referans’ın kampanyası hala internette olmayan işletmeler için önemli bir eksikliği giderecek” diye konuştu. Levent, paketle sadece işletmelerin değil dileyen herkesin kişisel web sayfasını oluşturabildiğini de söyledi.
Paket sayesinde 5-10 dakika içinde istenilen alan ismi kişiye tescil ediliyor ve web sitesi kullanıma açılıyor. Hosting (barındırma) hizmeti, 5 adet e-posta, online destek ve sektörlere göre değişen tasarım şablonlarının yer aldığı paketle şirketler dinamik bir web sitesi panelini kendi kendilerine çok rahat bir şekilde kurabiliyor.
Web hizmetleri paketi kapsamında firmaların ürünlerini sergileyebilecekleri online katalog modülü, her dilden çeviri yapabilen sözlükten, duyuru, haberler, foto galeri, ziyaretçi defteri, anket, sınırsız sayfa ve alt sayfa oluşturmaya kadar birçok özellik yer alıyor. (Radikal)