Remzi Gür'den memleketine yatırım

Ramsey'in sahibi Remzi Gür, memleketi Kastamonu'nun Devrekani ilçesinde 10 milyon liralık tarım ve hayvancılık yatırımı gerçekleştirdi

KASTAMONU - Erkek giyim markası Ramsey’le hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren Remzi Gür, memleketi Kastamonu’nun Devrekani ilçesine 10 milyon liralık tarım ve hayvancılık yatırımı yaptı. Remzi Gür, “Son sistem kurduğumuz modern tarım ve hayvancılıkla ilgili tesislerimizde, 3 bin baş hayvana ulaşmayı ve günlük 15 ton çiftlik sütü üretmeyi hedefliyoruz. Ülkemizde ve dünyada örnek teşkil edecek bir tesisi memleketimize kurduk, bu tesisten yöre halkımız da istifade edecek” dedi.
Gıda sektörüne yatırımın aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten Gür, yöre halkına destek olacaklarını söyledi. Toplam 680 dekar alana kurulan işletmenin 40 dönümlük bölümünde hayvancılıkla ilgili tesisler yer alıyor. Tesislerde 500 büyükbaş hayvan bulunuyor ve 250’si düzenli olarak sağılıyor. 640 dönüm arazide ise tarım faaliyetleri yapılıyor. 

Sütleri Ülker’e sattı
Bu arazilerde yem bitkileri üretiliyor. Tesiste üretilen günlük 7.5 ton sütün Ülker grubuna satıldığını belirten Gür, üretimi 2010 yılında 15 ton kapasiteye çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Gür, aynı anda 24 hayvanın sağılabildiğini ve kısa bir süre sonra bu sayıyı 32’ye çıkaracaklarını sözlerine ekledi. (aa)