Renault 10 milyon çocuğu eğitti

Renault 10 milyon çocuğu eğitti
Renault 10 milyon çocuğu eğitti

Renault?nun resim yarışmasında Türkiye?yi TED İstanbul Koleji Vakfı 3 E sınıfı öğrencileri temsil etti.

Renault Grubu, tüm dünyada düzenlediği 'Herkes için güvenlik' programıyla dokuz yılda 10 milyon çocuk ve genci yol güvenliği konusunda eğitti

İSTANBUL - Renault Grubu, 2000 yılından bu yana her yıl yenilenen uluslararası ‘Herkes için güvenlik’ programı kapsamında, ilköğretim okullarının öğretmenleriyle öğrencilerine verilen eğitim setleri ve düzenlenen resim yarışması sayesinde, öğrencilerin yol güvenliği konusunda eğitilmesini sağlıyor.
Renault’nun geliştirdiği ‘Herkes için güvenlik’ programı, bu yıl da dağıtılan öğrenim seti sayesinde, tüm dünyada 7 ile 11 yaş arasındaki 1 milyondan fazla çocuğun trafik güvenliği konusunda eğitilmesini sağladı. Renault böylece 9 yılda 10 milyonun üzerinde çocuk ve gence yol güvenliği eğitimi vermiş oldu. 

Disneyland’a götürdü
Yine ‘Herkes için güvenlik’ programı kapsamında 7 ülkede düzenlenen ve teması ‘Okula güvenlik içinde gidelim’ olan resim yarışmasına ise öğrenciler bu yıl yaklaşık 5 bin yapıtla katıldı. Geleneksel olduğu üzere, Renault bu yıl da katılımcı 7 ülkenin finalist sınıflarını, Disneyland Paris’teki uluslararası buluşmaya davet etti. Türkiye‘yi TED İstanbul Koleji Vakfı 3 E sınıfı öğrencilerinin temsil ettiği uluslararası finalde, 150 çocuk buluştu. Öğrencilerin yol güvenliği konusundaki vizyonlarını da paylaştığı uluslararası buluşmada, Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Fransa, Meksika, Polonya, Portekiz ve İsviçre yer aldı. (Radikal)