Renault Espace geldi sırada Laguna var

Renault'un üst modelleri arasında yer alan ve prestij aracı olarak tanımlanan yeni Espace, Türkiye'de. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar...

İSTANBUL - Renault'un üst modelleri arasında yer alan ve prestij aracı olarak tanımlanan yeni Espace, Türkiye'de. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Renault'un Türkiye'de her kesim ve zevke hitap ettiğini, Espace'in üst segment aracı olduğunu, bu araçtan sonra Laguna'nın da üst gam projesi içinde yer alacağını söyledi. Aybar, üst gam projesinin temel 3 unsuru bulunduğunu belirterek, bunlardan birinin, gelişen pazarlarda reel müşteri ilişkileri yönetimi uygulamaları olduğunu, bu kapsamda Espace için yılın belli zamanlarında kişiye özel kampanyalar düzenleneceğini ifade etti.
Espace'de yabancı misyon sahipleri ve yabancı işadamlarını hedef kitle olarak gördüklerini dile getiren Aybar, bu nedenle aracın satış noktalarında konuya hâkim yabancı dil bilenlerin müşterilere hizmet vereceğini dile getirdi. Aybar, leasing ve kredi bağlantılarının da araçla birlikte müşterinin hizmetine sunulacağını söyledi.
Pazarlamada marka imajının önemine değinen Aybar, "Biz bu araçla marka imajımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. Espace, bizim için bir volüm aracı değil, hem imaj hem de üst segmentteki en prestijli ürünümüz" dedi.
Renault Mais Üst Gam Proje Sorumlusu Cenk Sağdam ise, Espace'de özellikle elçilikler ile yabancı şirket yöneticilerini hedeflediklerini belirtti. Sağdam, Espace'in Avrupa'da 21 yıldır piyasada olduğunu vurgulayarak, "2005 yılında Avrupa'da lanse edilen versiyonu şimdi Türkiye'de lanse ediyoruz. Avrupa'daki 1 milyon müşteri Espace'nin başarısının göstergesi" diye konuştu. Sağdam, Espace'nin 69 bin YTL'den başladığını açıkladı.
Passat SW piyasada
Passat'ın station wagon versiyonu olan Passat Variant, Passat lüksünü daha geniş iç hacimle sunuyor. Yeni Passat Variant, ikisi benzinli ve biri dizel olmak üzere toplam üç farklı motor seçeneği ve iki farklı donanım paketiyle sunuluyor.
Önceki modele göre 9.2 santimetre daha uzun ve 7.4 santimetre daha geniş araçtaki püskürtmeli benzinli motor 1.6 FSI 115 bg (85 kW) güce sahip. Vergi avantajına sahip 1.6 lt. motor Passat Variant kasasında Türkiye'de ilk defa satılıyor.
1.6 lt.lik 115 bgmotorun 100 km'de 7.6 litre yakıt tüketiyor. 150bg'lik 2.0 FSI ve 140 b'lik 2.0 TDI motor da var.
Megane'a makyaj yapıldı
Avrupa'da önümüzdeki aylarda pazara sunulacak olan Yeni Megane'ın, 2006 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'ye gelmesi bekleniyor. Yeni Megane'da dizel olarak 1.5 dCi 80 bg ve 100 bg motor seçenekleri var. Benzinli motorlar ise 1.4 16v (100 bg), 1.6 16v (110 bg), 2.0 16v (135 bg), 2.0 T (165 bg) ve Megane Renault Sport için 2.0 16v Turbo 225 bg. Yeni Megane yol tutuşu, sürüş keyfi ve Euro NCAP testlerinden aldığı en yüksek not 5 yıldız'lık aktif ve pasif güvenliği ile dikkat çekiyor.
Megane'ın tasarımı ön bölümünde daha da göz alıcı olacak şekilde geliştirilmiş. Yenilenen far, ön panjur ve ön tampon dizaynı, ön yüzü, sağlam çizgileriyle 'prestijli karakterin' pekiştirilmesi amaçlanmış.
S-Guard'la kendinizi güvende hissedin
Mercedes-Benz zırhlı araç üretimindeki 80 yıllık deneyiminin en güncel ürünü olan yeni S-serisine mensup S 600 Guard' 2006'da satışa sunuyor.
S-Guard'ın kapı ön ve arka kısımları ve tavanındaki güvenlik önlemleri üretim aşamasında entegre ediliyor. Bu sayede sonradan zırhlandırılmış bir araçtan çok daha yüksek seviyede koruma sağlıyor.