Renault'tan 'eylem' açıklaması: Yatırım planlarımızı gözden geçirebiliriz

Renault'tan 'eylem' açıklaması: Yatırım planlarımızı gözden geçirebiliriz
Renault'tan 'eylem' açıklaması: Yatırım planlarımızı gözden geçirebiliriz
Renault Avrasya Bölge Başkanı Jean Christophe Kugler Oyak Renault işçilerinin eylemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kugler, eylemin Türkiye için bir tehdit olduğunu belirterek, "Bu durum ederse, uzun vadeli yatırım planlarımızı gözden geçirebiliriz" dedi.

İSTANBUL - Renault Avrasya Bölge Başkanı Jean Christophe Kugler, OYAK Renault'nun Bursa fabrikasındaki işçilerin bırakma eyleminin Türkiye açısından bir tehdit olduğunu belirterek, "Bu konu, tedarikçi tabanımıza güvenerek ilerleyebilmemiz açısından bir problem teşkil ediyor. Böyle bir durum ederse, uzun vadeli yatırım planlarımızı gözden geçirebiliriz" dedi.

'SADECE RENAULT'UN MESELESİ DEĞİL'

Kugler, İstanbul Autoshow 2015'te, OYAK Renault'nun Bursa fabrikasındaki işçilerin iş bırakma eylemine ilişkin değerlendirmede bulundu. Bunun sadece Renault'nun meselesi olmadığını ifade eden Kugler, Türkiye'ye bir tehdit olması açısından bu konunun önemli olduğunu dile getirdi. Bir ülkeye yatırım için olmazsa olmazların istikrar, sosyal barış ve yüksek potansiyel olduğuna işaret eden Kugler, şunları söyledi:

"Biz Türkiye'ye çok fazla yatırımla ve taahhütle bağlanmış durumdayız ve hep uzun süreli bir operasyon düşünüyoruz. Ama bu mesele sadece Bursa tesisi için değil Türkiye için bir risk aslında. Türkiye'deki tedarikçiler, yurt dışına tedarik edemezse burada bir risk ortaya çıkar.

Bu konu, tedarikçi tabanımıza güvenerek ilerleyebilmemiz açısından bir problem teşkil ediyor. Böyle bir durum devam ederse, uzun vadeli yatırım planlarımızı gözden geçirebiliriz. Çünkü bu bir tehdit; istikrar ortamını ve sosyal barışı değiştiren bir durum."

(AA)

İşveren 600 lira önerdi, Renault işçisi eyleme devam dedi

Taraftarlardan işçilere destek: Texas burada Türk Metal nerede!

Metal işçisine bir iyi bir kötü haber!

 

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/136286213628622

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Meali - user968474

  Diyor ki Biz burada bizim ulkemizde bulamadigimiz ucuz kollleri bulmustuk simdi bu kolelerin gozleri acildiysa artik bazi seyleri gozden gecirmemiz gerekebilir. Ulan ulkede onune gelen tehtit ediyor emekciyi

  saçmalık.. - demirg

  Aynı eylem Fransa'da olsa işçilerin tüm isteklerini aynı günün akşamı kabul edeceğini bildiğimiz bir firmanın konu Türkiye'deki çalışanlar olunca "yatırımlarımızı gözden geçiririz" adı altında işçiler tehdit etmeye başlaması tam bir saçmalık örneği.