Resmi ilanlar renklendi!

Resmi ilanlar renklendi!
Resmi ilanlar renklendi!
Cumhuriyet'in ilk yıllarından bu yana gazetelerin siyah beyaz sayfalarında yayımlanan Resmi İlanlar artık renkleniyor.

İSTANBUL - Basın İlan Kurumu, 49 yıldan bu yana aracılık ettiği resmi ilanların renkli yayınlanmasına karar verdi. İlk uygulamayı Posta gazetesi gerçekleştirdi.

Gazete, Basın İlan Kurumu’ndan aldığı resmi ilanları önceki günkü sayısında renk-li olarak yayımladı. Gazetenin 20 ve 30’uncu sayfalarında yer alan icra, mahkeme ve üniversitelerin resmi ilanları siyah beyaz yerine kırmızı çerçeveyle yayımlandı. Bir ilan metninde ise tamamen lacivert renkler kullanıldı. Bugüne kadar gazetelerin siyah beyaz sayfalarında yayımlanan resmi ilanlar ilk kez renkli sayfalara taşınmış oldu.

‘Daha çok ilgi çekecek’
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay uygulama ile ilgili şunları söyledi: “Yeni uygulamamız sayesinde ilanlarımızı, siyah beyaz sayfalardan çıkararak gazetelerin daha çok ilgi gören renkli sayfalarına taşımayı hedefliyoruz. Böylece hem gazetelerin sayfalarını rahatlatmış olacağız hem de tasarımcılara daha kolay hareket etme imkânı vermiş olacağız. Daha düne kadar resmi ilanların yer aldığı sayfalara renkli fotoğraflı haber veya reklam kullanma imkânı yoktu. Bu uygulamayla bu sınırlamayı kaldırmış olduk. İlanlarımız yeni uygulamalarla daha görünür hale gelecek. Renkli sayfalarda yer alacak ilanlarımızın okurların da ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.” (Radikal)

bigPara.com

    ETİKETLER:

    İstanbul