Reuters: Ali Babacan yeni hükümette danışman olacak

Reuters: Ali Babacan yeni hükümette danışman olacak
Reuters: Ali Babacan yeni hükümette danışman olacak
Reuters haber ajansında yer alan bir analiz haberde, ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısı Ali Babacan'ın gelecek dönemde AK Parti'nin yeni hükümeti kurması durumunda, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun danışmanı olarak ekonomi ekibinde yer alacağı belirtildi.

RADİKAL - Reuters haber ajansına konuşan Ak Parti 'den iki yetkili, eğer AK Parti seçimlerden zaferle ayrılıp, yeni hükümet kurarsa, Ali Babacan'ın  ekonomi ekibinde kalacağı ve en azından Başbakan Davutoğlu'nun danışmanı olarak görev almaya devam edeceğini söyledi.

Yetkililer, "Babacan'ın ekonomi ekibinin bir parçası olacağı şüphesiz. Şu anda bir ünvan belirlenmedi ama Davutoğlu ile baş ekonomi danışmanı ya da farklı bir pozisyonda yakın çalışmaya devam edecek" dedi.

Haberde, bir çok yabancı yatırımcı için 7 Haziran seçimleri için kilit sorunun Babacan'ın görevde kalıp kalmayacağı olduğu belirtildi.

48 yaşındaki Babacan, 13 yıllık AK Parti iktidarında ekonomiden sorumlu isim olarak görev aldı.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/136552913655292

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  şimdiye kadar - genco940

  danıştılar gördük, şimdiden sonra danışsalar ne olur danışmasa ne olur. Yüzde kaç büyümüşüz ben ona bakarım, birde milli gelirden benim cebime girene. AKP bürokrasinde alayı ağzıyla kuş tutsa bile adamın birinin faizi neden düşürmüyor yoksa birileri ile işbirliğinde misin dediği anda tüm kariyerler sıfırlanır. Onun için üzerinde durmaya değmez. Hani derler ya lafla peynir gemisi yürümez.

  krizli bir süreç başlamak üzere - bizeke

  Eğer AKP hükümeti kurulursa! her türlü koalisyon olursa bu kişi danışman olamaz. Ancak AKP tek başına en az 15 milletvekili farkla iktidar olması hükümetini işleyişinin kolaylaştırabilir. Bu fark azaldıkça bakanlık bekleyip de olamayıp küskünler ve HDP nin taleplerinin çoguna evet diyen bir AKP den istifa ile MHP ye geçiş olabilir. Her türli koalisyon erken seçimi çağrıştırır. Bu durumda Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığını bırakarak tekrar AKP nin başına geçmesi ihtimalini kuvvetlendirir. Yani önümüzde krizle devam edecek süprizli bir sürecin oluşacağı çok kuvvetle muhtemel.