Rock ve Alaturka satışı tamam

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Star Medya Grubu şirketlerinden Rock FM için düzenlediği ihaleye giren tek firma olan Karma Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş, 350 bin dolar teklif verdi.

İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Star Medya Grubu şirketlerinden Rock FM için düzenlediği ihaleye giren tek firma olan Karma Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş, 350 bin dolar teklif verdi.
TMSF'nin Esentepe'deki merkezinde düzenlenen ihalede, 335 bin dolar muhammen bedeli olan Rock FM ihalesine sadece daha önce belgelerini teslim eden Karma Radyo ve Televizyon katıldı. Firma, ihalenin ilk aşaması olan kapalı zarf bölümünde 350 bin dolarlık teklifte bulundu. İhale Komisyonu Başkanı Mehmet Çalışkan, Karma Radyo ve Televizyon yetkililerine fiyatı artırıp artırmayacaklarını sordu. Olumsuz yanıt alan Çalışkan, ihalede muhammen bedelin üzerinde oluşan teklifi Fon Kurulu'na sunacaklarını söyledi.
'Birlikte çalışıyoruz'
Karma Radyo ve Televizyon yetkililerinden Ender Öztaş, bir soru üzerine yerli bir firma olduklarını ve yayıncılık konusunda faaliyet göstermek istediklerini açıkladı. Aynı gün yapılan Radyo Alaturka ihalesini kazanan Ares Radyo ve Televizyon Yayıncılık ile ilgilerinin olup olmadığının sorulması üzerine Öztaş, "Ares Radyo ve TV farklı bir firma ancak beraber çalıştığımız bir firma" dedi.
Öztaş, Karma Radyo ve Televizyon hissedarlarından Yıldız Basın Yayın'a ilişkin bir soru üzerine de bu şirketin Karma'nın üzerinde bir grup olduğunu ifade etti. Öte yandan dün 155 bin dolar muhammen bedelle satışa sunulan Radyo Alaturka için en yüksek teklifi 190 bin dolarla Ares Radyo ve TV verdi. İhaleye, Ares Radyo ve TV ile Üsküdar Radyo ve TV katıldı. Mehmet Çalışkan, Ares'in teklifinin de Fon Kurulu'na sunulacağını açıkladı.