Rona Yırcalı, yeniden WCF başkanı seçildi

Rona Yırcalı, yeniden WCF başkanı seçildi
Rona Yırcalı, yeniden WCF başkanı seçildi

Yırcalı, üçüncü kez seçildi.

İSTANBUL - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, 2005 yılından bu yana yürütmekte olduğu Dünya Odalar Federasyonu (WCF) başkanlığına yeniden seçildi.
Rona Yırcalı, 2010-2012 dönemi için üçüncü kez başkanlığa seçildiğini belirterek, WCF’nin amacının odaların birbirleriyle ilişkilerini düzenlemek ve birbirlerinden faydalanmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Özellikle gelişmekte olan ülkelerde odaların KOBİ’lere odaklanmasını istediklerini kaydeden Rona Yırcalı, KOBİ’lerin hem politik hem ekonomik ağırlıklarıyla ülkeler için taşıdığı öneme işaret etti.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da, bugünkü tablonun tesadüf olmadığını, Yırcalı’nın 2001 yılında başkanlık görevine geldiğinde konulan hedef ve stratejilerinin sonuçlarının alındığını vurguladı. Hisarcıklıoğlu, “Üyesi olduğumuz her uluslarararsı kuruluşun yönetiminde temsil edilmeyi kendimize hedef olarak koyduk. En azından yönetimde temsil etmeyi hedefledik. Bugün gelinen noktada bu hedefimizi büyük ölçüde gerçekleştirdiğimizi mutlulukla görüyorum” diye konuştu. (Radikal)