Rus ticari araç fabrikası üretime ara verdi

Rus ticari araç fabrikası üretime ara verdi
Rus ticari araç fabrikası üretime ara verdi
Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde kurulu bulunan Rus ticari araç markası GAZ'ın montaj fabrikası üretime ara verdi. Çalışanlar ücretsiz izne çıkarıldı.

SAKARYA – Rusya'nın en büyük ticari araç üreticisi olan GAZ'ın distribütörlüğünü alan Mersa Otomotiv'in 2012 yılında Söğütlü'de kurduğu montaj tesisi, Gaz Grup İcra Kurulu Başkanı Bo Inge Andersson ile Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Alexandre Novak'ın katıldığı törenle açılmıştı.

Yılda 12 bin ticari aracın üretilmesi planlanan, Rusya'dan gelen teknik elemanların da çalıştığı montaj tesislerinde üretime ara verildi. Yaklaşık 20 çalışan ise ücretsiz izne çıkarıldı. Fabrikanın yeni model için üretime ara verdiği öğrenilirken, Mersa Otomotiv yetkilileri üretimin durdurulmasıyla ilgili olarak herhangi bir açıklamada bulunmadılar.

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç tesislerde üretimin durduğunu belirterek, "Uzun bir süredir çalışmıyor. İş değişikliği nedeniyle üretimin durdurulduğu bilgisi bize geldi. Çalışan 20-25 işçi de ücretsiz izne çıkarılmış" dedi.

(dha / Zafer TOKUŞ- Mustafa ÜSTÜBİ)

 

bigPara.com